Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Botanickú záhradu UPJŠ v Košiciach zaplnia bonsaje

VEDA NA DOSAH

Na 12. ročníku výstavy si záujemcovia a záujemkyne budú môcť pozrieť viac ako 60 drevín z celého sveta.

Od piatka do nedele bude v Botanickej záhrade UPJŠ v Košiciach výstava bonsajov. Zdroj: iStockphoto.com

Od piatka do nedele bude v Botanickej záhrade UPJŠ v Košiciach výstava bonsajov. Zdroj: iStockphoto.com

V Botanickej záhrade Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach budú od piatka do nedele vystavovať bonsaje. Na 12. ročník expozície zavítajú vystavovatelia zo Slovenska, z Česka i Maďarska. Podujatie organizuje UPJŠ v Košiciach v spolupráci s Bonsai centrom a Bonsai klubom Košice.

Návštevníci počas nasledujúcich dní budú môcť v Botanickej záhrade UPJŠ v Košiciach vidieť viac ako 60 drevín pochádzajúcich nielen z našich lesov, ale z celého sveta. „Spestrením výstavy budú bonsaje miniatúrnej veľkosti zvané Shohin, ktoré si isto nájdu svojich obdivovateľov,“ dodal riaditeľ Botanickej záhrady UPJŠ v Košiciach Pavol Mártonfi.

V rámci výstavy sa bude konať aj tradičný predaj izbových a vonkajších bonsajov či príslušenstva, ktoré je potrebné na pestovanie a ošetrovanie bonsajov, poradenstvo pod vedením majiteľa Bonsai centra Košice Juraja Szaba a ďalšie aktivity.

Na sobotu organizátori podujatia chystajú súťaž talentov a o 10.00 hod. a 13.00 hod. návštevníkov čakajú zaujímavé prednášky. V prípade príjemného počasia záujemcovia budú môcť ochutnať originálne čaje, okrem iných napríklad sakurový, ktoré ponúkne košická Dobrá Čajovňa. Súčasťou programu čajovne bude skladanie origami a meditačné cvičenia Falun Dafa.

Priestory Botanickej záhrady UPJŠ v Košiciach budú verejnosti sprístupnené po všetky tri dni od 9.00 do 17.00 hod.

Zdroj: TS UPJŠ v Košiciach
(af)

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky