Poznáme víťazov celoštátneho kola dejepisnej olympiády


Poznáme víťazov celoštátneho kola dejepisnej olympiády

Prvé miesta si odniesli študenti z Gymnázia Tomáša Akvinského v Košiciach a Gymnázia Jozefa Gregora Tajovského v Banskej Bystrici. 

Kvôli výnimočnej situácii spôsobenej pandémiou COVID-19 sa dvanásty ročník celoštátneho kola olympiády konal prostredníctvom videokonferencie 6. októbra 2020. 

Porota komisie dejepisnej olympiády sa stretla v priestoroch IUVENTY – Slovenského inštitútu mládeže v Bratislave. IUVENTA celé podujatie organizovala. Súťažiaci z celého Slovenska absolvovali záverečné obhajoby svojich prác online zo svojich domov. 

V kategórii A získal 1. miesto Samuel Sebastián Očkaík z Gymnázia sv. T. Akvinského v Košiciach, 2. miesto Petra Golecová z Gymnázia L. Stöckela v Bardejove a na 3. mieste sa umiestnil Michal Líška z Gymnázia V. B. Nedožerského v Prievidzi.

V kategórii B sa na 1. mieste umiestnil David Mikula z Gymnázia J. G. Tajovského v Banskej Bystrici, 2. miesto získal Andrej Lendóci z Gymnázia sv. Františka z Assisi v Žiline a 3. miesto obsadil Matej Majka z Gymnázia, Párovská 1 v Nitre.

Zdroj: Tlačová správa Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR

Foto: iSTOCK

(DK)

 

Súvisiace:

Hore
Noc výskumníkov 2020
Quark_11/2020
Aurelium - centrum vedy
Quark 25 rokov
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Bakteriofágy (fágy) sú vírusy, ktoré infikujú baktérie.
Zistite viac