Súťaž / celá Európa

Pohľad na Slnko

Banner podujatia: Pohľad na Slnko

Toto podujatie už prebehlo.

Projekt Európskeho slnečného teleskopu (EST) v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied (SAV) a Astronomickým ústavom SAV organizuje medzinárodnú vzdelávaciu súťaž pre základné a stredné školy s názvom „Pohľad na Slnko“. Študenti a študentky z celej Európy môžu skúmať rôzne témy a javy týkajúce sa našej hviezdy a pomôcť odborníkom zostaviť špeciálnu encyklopédiu o Slnku EST Solarpedia.

Súťaž ponúka jedinečnú príležitosť spojiť vedomosti z fyziky, matematiky, chémie, biológie, umenia, informatiky, angličtiny a dokonca aj z dejepisu. Technika návrhu je ľubovoľná, musí však byť originálna – nesmie kopírovať podobné obrázky, ktoré sú už známe v dizajnovej alebo vedeckej oblasti. Pre uľahčenie výberu ponúkajú organizátori na stránke súťaže zoznam možných tém na spracovanie. Záujemcovia na stránke nájdu aj ukážky rôznych infografík na inšpiráciu.

Hlavnými cenami súťaže sú zájazd na Tenerife spojený s návštevou Observatória Teide a špičkový slnečný ďalekohľad pre školu.

Pre koho je súťaž určená

Pohľad na Slnko je určená žiakom a žiačkam základných a stredných škôl a osemročných gymnázií vo veku 14 až 16 rokov, ktorí pod vedením svojich učiteľov zostavia štvorčlenné tímy. Ich úlohou je vytvoriť pútavú infografiku o Slnku v anglickom jazyku.

Dokedy a ako sa môžem prihlásiť

Registrácia do súťaže je otvorená do 30. októbra 2021. Podmienkou účasti v súťaži je registrácia vedúceho tímu – učiteľa. Zaregistrovať sa môže do konca októbra na stránke https://est-east.eu/registration. Tímy môžu svoje práce do súťaže posielať do 20. decembra 2021. Víťazi budú vyhlásení 28. januára 2022.

Viac info

https://est-east.eu/contest