Prednáška / Košice

Košická vedecká kaviareň s Darinou Štyriakovou z EKOLIVE

Banner podujatia: Košická vedecká kaviareň

Toto podujatie už prebehlo.

Organizátori košickej vedeckej kaviarne pozývajú v tradičnú poslednú stredu v mesiaci na ďalšiu tohtoročnú prednášku s názvom Košickí výskumníci chceli zmeniť baníctvo, vynašli pritom unikátne biohnojivo.

Kedy a kde sa podujatie uskutoční

Prednáška s názvom Košickí výskumníci chceli zmeniť baníctvo, vynašli pritom unikátne biohnojivo sa uskutoční v pondelok 22. februára 2022 o 18.00 hod. v Centre súčasného umenia a kultúry (Tabačka Kulturfabrik), Gorkého 2, Košice.

Prednášajúca

Darina Štyriaková je zakladateľkou startupu EKOLIVE zaoberajúcim sa baktériami, ktoré prírodným procesom lúhovania dokážu vyčistiť minerály a z toho vyprodukovať účinné biohnojivo, výrazne zlepšujúce rast rastlín a nahrádzajúce pesticídy. „Baktériami teda nielen čistia znečistenú pôdu či iné odpady a minerály, ale produktom tohto procesu je aj biohnojivo, ktoré dokáže pôdu revitalizovať. A to všetko prírodným spôsobom. Krásny príklad win-win riešenia problému,“ načrtáva Ján Gálik predmet ďalšej prednášky zo série košických vedeckých kaviarní, ktoré sa môžu pochváliť aj novu prehľadnou webovou stránkou

Viac info

https://www.sav.sk/?lang=sk&doc=services-news&source_no=20&news_no=11040

https://www.neurobiology.sk/vedeckakaviaren/