Iné / celé Slovensko

Fyzikálny adventný kalendár 2021

Banner podujatia Fyzikálny adventný kalendár 2021

Toto podujatie už prebehlo.

Ak vás zaujíma fyzika alebo prírodné vedy vôbec a tiež neviete odolať maškrtám z adventného kalendára, môžete spoločne s nami ochutnať náš fyzikálny adventný kalendár, ktorý sme si pre vás pripravili. Fyzikálny adventný kalendár 2021 sme pripravili ako alternatívu našej úspešnej fyzikálnej show Fyzika všetkými zmyslami. Snažili sme sa aj tento rok namiešať správnu chuť rôznych fyzikálnych experimentov, prezentovaných rôznou formou. Experimenty sme pripravili tak, aby si väčšinu z nich mohol každý vyskúšať aj doma.

Kedy

Každý deň (od 1.12.2021 do 24.12.2021) bude o 8,00 hod. zverejnené video s experimentom, ktorý si môžete pozrieť, ale ak budete chcieť, môžete si ho aj sami vyskúšať.

Kde

Cez videoplatformu Youtube bit.ly/YouTube-KF. Ďalšie informácie, ankety a pikošky zo zákulisia budú zverejnené na sociálnych sieťach fyzikálnej show instagram.com/fyzikalna_show alebo facebook.com/fyzikalnaSHOW a na stránkach občianskeho združenia (vauoz.com). 

Čo uvidím

  • UROB SI SÁM  (experimenty, ktorých realizáciu si môže každý zopakovať aj doma (prípadne v škole) – s pomôckami, ktoré sa nachádzajú v každej domácnosti
  • NEDOKONČENÉ VIDEÁ (experimenty, ktoré si každý bude musieť dokončiť doma (alebo v škole) a zistiť čo sa stane, alebo si tipnúť ako experiment skončí  – svoj výsledok, alebo tip môžete zaslať do súťaže a kto nebude chcieť súťažiť môže si počkať na riešenie do ďalšieho dňa)
  • WAU EXPERIMENTY (experimenty, ktorých výsledok možno viacerých prekvapí)
  • FYZIKÁLNE SÚŤAŽENIE (experimenty, ktoré sa dajú využiť ako súťaž medzi členmi rodiny alebo kamarátmi v škole)
  • FYZIKÁLNE DARČEKY (podľa nášho návodu si každý môže vyrobiť „fyzikálnu hračku“, ktorá môže niekoho potešiť pod stromčekom alebo len tak)
  • ŠKOLSKÉ EXPERIMENTOVANIE – (pripravili sme 4 experimenty, ktoré majú priamy súvis s učivom konkrétneho učiva fyziky základnej škole , čiže po jednom experimente pre každý ročník)

Viac info

http://vauoz.com/