Súťaž / celé Slovensko

EkoKvíz

Podujatie: EkoKvíz

Toto podujatie už prebehlo.

EkoKvíz – nový vedomostný online kvíz zameraný na environmentálne témy

Čo je to EkoKvíz?

EkoKvíz je celoslovenský vedomostný online kvíz, ktorý má za cieľ pozitívne motivovať Slovákov k tomu, aby sa správali ekologickejšie, teda s väčším ohľadom na planétu Zem. Slováci v ňom budú môcť bezplatne a hravou formou získať potrebné vedomosti o environmentálnych témach, ako aj nástrahách súčasnej klimatickej krízy a možnostiach zmiernenia ich negatívneho dopadu. Kvíz bude prebiehať každý deň počas jedného mesiaca od 22.4. do 21.5.2021 a je primárne určený študentom stredných a vysokých škôl na celom Slovensku, no taktiež aj každému, kto sa o tieto témy zaujíma.

Čo je cieľom EkoKvízu?

  • zvýšiť všeobecný prehľad o environmentálnych témach a cieľoch trvalo udržateľného rozvoja, ktoré stanovila OSN v roku 2015
  • informovať o dopade správania Slovákov na planétu Zem
  • pozitívne motivovať Slovákov k tomu, aby sa správali ekologickejšie/šetrnejšie k našej planéte
  • pomôcť k naplneniu Agendy 2030 na Slovensku

V čom bude EkoKvíz výnimočný?

EkoKvíz prinesie svojim hráčom možnosť vzdelávať sa inovatívnou a nenáročnou hravou formou. Začiatok kvízu je naplánovaný symbolicky na Deň Zeme (22.4.), pričom kvíz bude možné hrať priamo na webovej stránke ekokviz.eu alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie. Organizátori kvízu chcú motivovať hráčov kvízu k zodpovednému správaniu tým, že najšikovnejší hráči s najvyšším počtom bodov budú odmenení cenami, ktoré budú hlavne ekologické, lokálne a udržateľné. Takýmto spôsobom budú poznatky o environmentálnych témach rozšírené najmä medzi slovenskou mládežou, no zároveň sa zabezpečí aj podpora lokálnych výrobcov, predajcov a pestovateľov a v neposlednom rade prispejeme k naplneniu cieľov trvalo udržateľného rozvoja.

Viac info

https://ekokviz.eu/

https://ikso.net/ekokviz-novy-vedomostny-online-kviz-zamerany-na-environmentalne-temy/

https://www.facebook.com/EkoKviz.eu

https://www.instagram.com/ekokviz.eu/