Prednáška / celé Slovensko

DNA DAY

DNA štruktúra. Zdroj: iStockphoto.com

Toto podujatie už prebehlo.

Špeciálna online prednáška s popredným americkým epidemiológom Richardom Martinellom docentom infekčných chorôb na Yale University Medical School.

Kedy

26. apríl 2021 o 14:00, online platformu MS Teams

O prednášajúcom

Richard Martinello
Hlavnými výskumnými záujmami sú molekulárna epidemiológia a prenos respiračných vírusov, najmä vírusov dýchacích ciest a chrípky. Okrem toho sa zaujíma o epidemiológiu, dopad a prevenciu zdravotnej starostlivosti spojenej s infekciami vrátane pneumónie spojenej s ventilátormi. Pravidelne vedie rozhovory o tom, ako zabrániť šíreniu vírusu COVID-19.

Čo je to DNA DAY

DNA DAY je unikátny deň počas ktorého sa študenti, učitelia a verejnosť môže dozvedieť viac o genetike. Oficiálnym medzinárodným dňom DNA je 25. apríl kedy si pripomíname objavenie dvojvláknovej štruktúry DNA v roku 1953 a ukončenie projektu ľudského genómu v apríli roku 2003. V tento deň sa po celom svete konajú podujatia a súťaže pre mladých ľudí, študentov a širokú verejnosť. Študenti majú možnosť svoje vedecké projekty prezentovať výskumníkom z tejto oblasti, ako aj sa zúčastniť rôznych prednášok. Pilotný rok tohto podujatia sa na Slovensku uskutočnil v roku 2003 pri príležitosti 50. výročia objavenia štruktúry DNA. Tento rok je to 68. výročie tohto objavu, ktoré si pripomenieme v online priestore s premostením na aktuálnu COVID-19 pandémiu.

Hlavným cieľom DNA DAY na Slovensku je pripomenúť si kľúčové objavy v genetike a zvýšiť povedomie verejnosti o DNA a jej dôležitosti.

Viac info

http://dnaday.sk/