Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Navštívte Startup Weekend v Žiline

VEDA NA DOSAH

Techstars Startup Weekend

54 intenzívnych hodín plných nápadov, energie a kopec tvorivých „makačov“ odhodlaných posunúť svoj nápad ďalej, vystreliť ho na mesiac. To je celosvetové podujatie Techstars Startup Weekend (7. ročník), kde tímy účastníkov zložené zväčša na mieste pracujú na realizácii svojho nápadu od idei až po prezentovateľný projekt alebo prototyp. Počas víkendu sa radia mentori z oblasti biznisu, UX, marketingu a vývoja softwaru. Zavŕšením večera sú 5 minútové prezentácie, otázky a hodnotenie poroty, ktorá zvolí 3 víťazné tímy.

Podujatie sa pravidelne koná vo viac ako 150 krajinách, na Slovensku bude tento rok 26. – 28. októbra 2018 v Žiline. Je to miesto, kde môžete hľadať tím, vytvoriť prototyp vášho nápadu, overiť si podnikateľský nápad a získať spätnú väzbu od skúsených podnikateľov, a to všetko za jeden víkend.

Biznisom ostrieľaní mentori sú k dispozícií každému. Pomôžu s prototypovaním, prieskumom trhu, výsledkom je minimálny funkčný produkt, účastníci si tiež môžu vyskúšať, ako prezentovať investorom. „Mali sme eko-čističky odpadových vôd, nábytok z odpadu, sieť bezlepkových pekárni. Dôležité je len tvoje odhodlanie a vízia, kam to chceš posunúť,“ uvádzajú organizátori.

Stačí mať vlastný nápad, ktorý by ste chceli rozvinúť alebo problém, ktorý by ste chceli vyriešiť. „Váš nápad by mal byť niečo, na čom ste predtým nepracovali. Myšlienka, ktorú vyberiete, a problém, ktorý by ste vyriešili, môže zahŕňať sociálne, vzdelávacie, finančné, environmentálne alebo iné problémy. Počas víkendu budete vyzvaní k vytvoreniu prototypu alebo minimálneho životaschopného produktu, ktorý bude vyhovovať potrebám vášho cieľového zákazníka.“

 

Zdroj informácií a fotografií: 

http://communities.techstars.com/slovakia/zilina/startup-weekend/13165

Spracovala: Slávka Cigáňová (Habrmanová), NCP VaT pri CVTI SR

Uverejnila: VČ

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky