Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Víťazné tímy TECH INNO DAY 2018

VEDA NA DOSAH

TECH INNO DAY 2018

Systém na riešenie problému nízkej kvality on-line diskusií, jednoduché riešenie upozorňujúce na náhly zdravotný problém vodiča, aplikácia pre jednoduché vyhľadávanie vhodnej kliniky či satelitné monitorovanie našej planéty s cieľom predchádzať katastrofám a mnoho iných technologických inovácií pod jednou strechou. Aj toto všetko ste mali možnosť vidieť počas výstavy jedinečných študentských projektov a inovatívnych start-upov v Bratislave.

V polovici apríla 2018 sa v Binariu v Bratislave stretlo množstvo jedinečných projektov, ktorých autormi sú študenti a mladí ľudia z celého Slovenska. So svojimi patentmi a nápadmi prišli na výstavu technologických inovácií TECH INNO DAY 2018. Študentské tímy a firmy, ktoré sa venujú vývoju inovatívnych produktov a služieb, prezentovali svoju prácu a hľadali partnerov a investorov.

Cieľom podujatia TECH INNO DAY je šíriť povedomie o inováciách, ktoré vznikli nielen na pôde Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, ale aj medzi slovenskou start-upovou scénou, ako aj širokou verejnosťou na Slovensku. Vystavujúce tímy, ktorých bolo v tomto roku celkom 20, mali vďaka výstave možnosť zviditeľniť sa, nadviazať kontakty s investormi, partnermi a budúcimi zákazníkmi.

Víťazné tímy:

Študentský tím

1. miesto študentský tím: moderateIT – riešenie problému nízkej kvality on-line diskusií tým, že pomáha moderátorom efektívne nájsť nevhodné komentáre – tým sa myslia predovšetkým osobné útoky a urážky. Riešenie je založené na automatizovanom vyhodnocovaní kvality komentárov.

2. miesto študentský tím: Living Elements – je dizajnérskym experimentom, prepojením odborných skúseností z viacerých fakúlt STU v Bratislave, ktorého výsledkom je pestovanie alternatívnej stravy budúcnosti, rias spirulina, v dizajnérsky príťažlivom svietidle.

3. miesto študentský tím: SynchroBIM – sa venuje digitalizovaniu procesov a manažmentu výstavby. Popritom všetkom svoju pozornosť upriamuje aj na bezpečnosť pri práci.

Start-upový tím

1. miesto start-upový tím: insar.sk – spin-off Katedry geodetických základov STU v Bratislave. Ich produkty, deformačné mapy zo satelitnej technológie InSAR, môžu znížiť prevádzkové náklady vo výške niekoľkých miliónov eur v monitorovaní štruktúr a objektov na Zemi a poskytnúť podrobnejší a frekventovanejší dohľad, ktorý vedie k lepším bezpečnostným podmienkam.

2. miesto start-upový tím: GCR – špecifická choroba v rodine inšpirovala zakladateľa vytvoriť platformu, podľa ktorej sa pacienti budú vedieť rozhodnúť pre správnu kliniku rýchlo a to na základe dát.

3. miesto start-upový tím: E-PRO – portál E-PRO poskytuje jednoduchú, rýchlu a zároveň kvalitnú tvorbu a správu strategických dokumentov, ktoré sú mestá a obce povinné spracovávať. Zakladateľmi portálu sú študenti STU v Bratislave.

TECH INNO DAY 2018

Čo zaujíma študentov a budúcich investorov?

V priestoroch technických škôl na Slovensku vznikajú nápady a inovácie, ktoré sa môžu porovnávať so svetovými a neraz ukázali, že vedľa nich obstoja. Študenti sa snažia venovať praktickým riešeniam, ktoré pomáhajú uľahčovať život a šetriť energiu. Mnohé z nich využívajú štátne úrady, či súkromné spoločnosti vo svete. Na TECH INNO DAY sa s nimi zoznámia a inšpirujú sa nimi nielen študenti ďalších odborov.

 

Bližšie informácie o ďalších vystavovateľoch, ako aj o podujatí 

Články o jednotlivých technológiách nájdete aj na portáli Veda na dosah pod TAGOM: TECH INNO DAY

 

Informácie poskytla: Miroslava Krasňanová, Univerzitný technologický inkubátor STU v Bratislave

Redigovala: Zuzana Vetrecin Čeplíková, NCP VaT pri CVTI SR

Foto: Facebook INQB

https://www.facebook.com/pg/Univerzitn%C3%BD-technologick%C3%BD-inkub%C3%A1tor-InQb-135472433169061/photos/?tab=album&album_id=1600042406712049

Uverejnila: VČ

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky