Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Objav nepoznané príležitosti, príď na NEXTSTEP SCIENCE

VEDA NA DOSAH

Študuješ vedu a začínaš uvažovať, kam budú tvoje kroky smerovať po ukončení štúdia? Príď 18. marca do Vedeckého parku Univerzity Komenského na podujatie NEXTSTEP SCIENCE a rozšír svoje obzory.

Ilustračné foto: NextStep Science, Zdroj: NextStep Science

Podujatie ponúka zaujímavý program pre všetkých študentov matematických, biologických, biofyzikálnych či farmaceutických odborov.

Všetko pod jednou strechou

Organizátori sa rozhodli vyplniť dieru, ktorú na trhu počas svojho štúdia sami pociťovali. Vytvorili interaktívne kariérne podujatie pre budúcich vedcov.

„V súčasnosti na Slovensku neexistuje kariérne podujatie pre študentov a mladých vedcov, ktoré by pod jednou strechou spájalo najlepšie firmy, start upy, iniciatívy a osobnosti zo sveta vedy a technológií. Som vyštudovaná genetička a už počas štúdia mi chýbali aktivity, vďaka ktorým by som spoznala možnosti realizácie sa v odbore. Zistila som, že to takto nevnímam sama a aktivity, ktoré by spájali štúdium s praxou v biznise, chýbajú aj ostatným študentom,“ vysvetlila Simona Veselá, organizátorka podujatia.

Ilustračné foto, Zdroj: Pixabay.com

Buď o krok dopredu

NEXTSTEP SCIENCE však nie je len kariérny veľtrh. Na podujatí čaká návštevníkov množstvo odborných  prednášok, workshopov či diskusií.

„Cieľom podujatia je ukázať študentom a absolventom prírodovedných odborov príležitosti, o ktorých nevedia a môžu byť pre ich budúce smerovanie a kariéru dôležité. Podujatie nie je zaujímavé len z hľadiska nových kariérnych príležitostí, ale aj kvôli tomu, že sme ho poňali festivalovo. Na podujatí budú aj stánky ponúkajúce zážitky prostredníctvom interaktívnej zábavy. Návštevníci sa budú môcť zúčastniť workshopov na témy, ku ktorým sa možno bežne počas štúdia nedostanú a zároveň tak môžu nadobudnúť zaujímavý pohľad,“ prezradila organizátorka.

Zoznám sa s úspešnými slovenskými vedcami

Ani vedci nežijú na izolovanom ostrove. Aj pre nich je dôležité „budovanie sietí“. A práve na podujatí NEXTSTEP SCIENCE budú mať študenti možnosť stretnúť množstvo inšpiratívnych osobností zo sveta vedy.

„Študenti sa budú môcť stretnúť napríklad s vedcom Róbertom Mistríkom, odborníčkou na klinické štúdie Katarínou Kováčovou, profesorom Pavlom Alexym z Katedry chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave alebo Igorom Lacíkom, ktorý pracuje ako „Key Opinion Leader“ v oblasti biopolymérov a mikrokapsúl. Na podujatí predstavíme aj iniciatívu Biospher, ktorú sme založili minulý rok.“

Program

17:00 – 17:30 Registrácia & stánky

17:30 – 17:45 Opening ceremony

17:45 – 18:15 Keynote speaker, Q & A

18:15 – 18:45 Prednáška Ako sa zrodí liečba – cesta od nápadu až po registráciu lieku, Katarína Kováčová

19:00 – 20:00 Diskusia Udržateľnosť ako príležitosť pre inovácie

20:00 – 20:30 Predstavenie Biospher – Prinášame nové príležitosti pre oblasť biotechnológií, Matej Held a Ivana Zemanovičová

21:00 – 21:30 Odborná prednáška, Q & A

21:30 – 22:30 Diskusia Vybudovanie biotech spoločnosti: Od vzniku nápadu až po založenie firmy

23:00 – After party

Workshopy

8:00 – 19:00 – Kreatívny workshop v dielni Fablab

18:00 – 19:00 – Navrhni úspešný biznis model pre vedecký produkt

19:20 – 20:20 – Ako na kariéru vo výskume – Krok 1.

17:00 – 18:00 – Envien

Viac informácií nájdete na: https://www.nextstep-science.sk/.

O platforme Biospher

Biospher je platforma, ktorej cieľom je popularizovať vedu na Slovensku, vytvoriť paralelnú komunitu vedcov a fanúšikov vedy.

 

 

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky