Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Máte radi jazyky? Zapojte sa do LingvaKvízu a hrajte o skvelé ceny!

Tamara Leontievová

Otestujte sa a oslávte Európsky deň jazykov! Celoslovenský vedomostný jazykový kvíz štartuje 25. septembra na stránke https://kviz.lingvafest.sk/ a zapojiť sa môže každý, kto má nad 16 rokov.

Viete, koľko úradných jazykov má Juhoafrická republika a čo znamená španielsky výraz poco loco? Spomeniete si, podľa akého vzoru sa v slovenčine skloňuje slovo princezná? Ak áno, gratulujeme. Ak nie, nevadí, LingvaKvíz totiž nie je o „známkovaní“, ale o zábave a radosti z jazykov.

  • O čo ide? ONLINE KVÍZ (dostupný na webe alebo v aplikácii).
  • Pre koho? Zapojiť sa môže každý, kto má viac ako 16 rokov.
  • Kedy? Každý deň od 25. septembra do 24. októbra.
  • Ako? Stačí sa zaregistrovať a odpovedať na 12 otázok.
  • Prečo? Pre radosť z hry a skvelé ceny, ktoré čakajú na najlepších, ale aj na tých, čo sa „len“ zapojili.

KLIKNITE NA OBRÁZOK A OTESTUJTE SA:

Ilustračný obrázok. Zdroj: iStockphoto.com

LingvaKvíz štartuje 25. septembra 2020 (v predvečer Európskeho dňa jazykov) a potrvá do 24. októbra. Na hráčov čaká 12 otázok so štyrmi možnosťami, z ktorých je vždy len jedna správna. Na zodpovedanie jednej otázky majú 12 sekúnd.

„Cieľom kvízovej hry je nazbierať čo najviac bodov, ktoré hráč získava za správnu odpoveď a za rýchlosť. Ceny však môže získať každý, kto sa zapojí, keďže do žrebovania o týždenné výhry budú automaticky zapojení traja náhodní účastníci kvízu. Samozrejme, 100 najlepších súťažiacich získa na konci kvízu hodnotné ceny,“ hovorí Peter Roman z organizačného tímu LingvaKvízu.

Organizátori LingvaKvízu hovoria, že LingvaKvíz vznikol preto, aby u Slovákov vzbudil motiváciu začať sa venovať cudzím jazykom. „V našom občianskom združení považujeme znalosť cudzích jazykov v súčasnej dobe za nevyhnutnosť a samozrejmosť. Zorganizovať LingvaKvíz sme sa rozhodli aj preto, aby sme aj v súčasnej neľahkej dobe celosvetovej pandémie motivovali ľudí k učeniu sa cudzích jazykov. Nesmieme zabúdať, že vzdelanie národa je nesmierne dôležité, pretože pomáha posúvať krajinu vpred,“ hovorí Peter Baláž, koordinátor OZ Edukácia@Internet, ktoré podujatie organizuje.

(TL)

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky