Hypotéku vybavíte aj cez aplikáciu


Hypotéku vybavíte aj cez aplikáciu

Jakub Adamec bol na prelome 13 a 14. roku svojho života, keď si uvedomil, že sa chce osobnostne výnimočne rozvíjať a vytvárať skutočnú hodnotu pre ostatných, byť prínosom. Po dlhých mesiacoch vzdelávania sa cez grafiku a tvorbu prezentačných webových stránok dostal až k programovaniu, ktorému sa profesionálne venuje už viac ako 2 roky.

„Prácu kombinujem s reprezentáciou našej krajiny v športe OCR (Obstacle Course Racing) – Prekážkový beh v teréne, pričom už koncom júna ma čakajú Majstrovstvá Európy v Gdansku,“ prezradil nám aktualitu z osobného života.

Oslovili sme ho na rozhovor, pretože nás zaujal jeho projekt, s ktorým sa na súťaži Junior Internet umiestnil na víťaznej priečke.

M. HUCÁKOVÁ: Jakub, čo je bsgup.sk?

J. ADAMEC: BSG up je webová aplikácia, ktorá slúži ľuďom získať hypotekárny úver jednoduchšie, rýchlejšie a častokrát za výhodnejších podmienok (napr. nižšia úroková sadzba v porovnaní akoby klient išiel do banky sám). Klientovi je po registrácii do BSG up na základe vyplneného okresu automaticky pridelený hypotekárny špecialista spoločnosti BROKER SERVICE GROUP Slovakia, a. s. Aktuálne máme okolo 80 hypo. špecialistov po celom Slovensku. Úlohou našich hypo. špecialistov je obhajovať Vás na hypotekárnom trhu voči bankám, nájsť pre Vás najideálnejšie riešenie a pomôcť Vám s celou administratívou okolo vybavovania hypotekárneho úveru. Na jednom stretnutí s nimi získate prehľad o všetkých bankách, aktuálnych akciách, úrokových sadzbách, či samotných poplatkoch.

M. H.: Kto všetko môže tento ponúkaný priestor využiť?

J. ADAMEC: BSG up je určená pre občanov Slovenskej republiky, ktorí majú záujem buď o nový hypotekárny úver alebo o refinancovanie svojej starej hypotéky. Používanie je veľmi jednoduché, stačí sa len zaregistrovať cez stránku www.bsgup.sk a následne Vás už budeme kontaktovať. Na spoločnom stretnutí Vám v prípade potreby Váš hypotekárny špecialista bližšie vysvetlí prácu s touto upkou.

M. H.: Zvolil si si veľmi aktuálnu tému, pretože hypotekárne úvery sú v našej spoločnosti často riešenou záležitosťou. Veril si svojmu projektu od začiatku, alebo si mal aj pochybnosti?

J. ADAMEC: Projektu som veril od začiatku vývoja a každou spätnou väzbou som sa v tom len uisťoval. Na tohtoročnom Junior Internet boli veľmi silné projekty, no podarilo sa nám umiestniť a som za to úprimne vďačný.

webová aplikácia BSG up

M. H.: Prečo by som sa mala rozhodnúť využiť Tvoje služby, keby som chcela hypotekárny úver?

J. ADAMEC: Klient má možnosť získať hypotéku rýchlejšie, bez zbytočnej administratívy a predovšetkým lacnejšie. Hlavnou výhodou BSG up je okamžitý prístup k celému procesu sprostredkovania hypotéky odkiaľkoľvek, nemusíte tak telefonovať do banky ani svojmu hypotekárnemu špecialistovi. O všetkých dôležitých zmenách je klient informovaný aj e-mailom. Rovnako tu nájde všetky dôležité informácie a priestor na bezpečnú komunikáciu v súlade s GDPR. Po úspešnom vyčerpaní hypotéky má klient prístup k splátkovému kalendáru s ďalšími zaujímavými informáciami.

M. H.: Máte spätnú väzbu od užívateľov? Potrebujete ju?

J. ADAMEC: Spätnú väzbu si vždy radi vypočujeme. Práve vďaka nej môžeme projekt posúvať tým správnym smerom. Od klientov je pozitívna, čo nás veľmi teší. Negatívna sa tiež občas nájde, najmä ak sa niečo nedopatrením pri vývoji pokazí... :) Hypotekárni špecialisti si BSG up tiež veľmi rýchlo obľúbili, dáva im väčší priestor na prácu s klientom.

M. H.: Finančný trh ale dnes ponúka množstvo možností, ako riešiť hypotéku. Nestrácate sa s Vašou ponukou?

J. ADAMEC: Na finančnom trhu je dnes veľa možností a urobiť správne rozhodnutie, ktoré je veľakrát rozhodnutím na celý život, môže byť veľmi náročné. Preto sme pripravení poskytnúť všetkým kvalitný, bezplatný hypotekárny servis.

M. H.: Aké máte s projektom plány do budúcna?

J. ADAMEC: U nás je klient na prvom mieste, preto sú plány veľké. Neustále projekt zlepšovať, pridávať nové funkcionality. K dnešnému dňu máme v BSG up cez 440 klientov. Mojim osobným cieľom je v budúcnosti, aj vďaka BSG up, zlepšovať finančnú gramotnosť na Slovensku.

M. H.: Držím palce pri splnení tohto cieľa a želám veľa potrebnej energie.

 

Zhovárala sa: Monika Hucáková pre portál Veda na dosah

Foto poskytol: Jakub Adamec

Uverejnila: VČ

Súvisiace:

Hore
kúpa časopisov jún 2016
Noc výskumníkov 2019
Bratislavská vedecká cukráreň
Atmosféra počas TVT 2018
QUARK
TVT 2019
Publikácie Veda v CENTRE
výtvarná súťaž TVT 2019
Aurelium - centrum vedy
Vedec roka 2018
Veda v Centre
Prechod VK na VND - jeseň
fotografická súťaž TVT 2019
TVT 2018 články
TAG QUARK
TAG Ženy vo vede
TAG Slovenská veda
TAG História
TAG Spektrum vedy
TAG Rozhovor
TAG Publikácia
TAG Zaujímavosti vo vede
TAG Centrum vedy
TAG Mládež
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Viac ako 10 % populácie trpí chorobami obličiek.
Zistite viac