E-book vedanadosah.sk: Začítajte sa do príbehov vedcov – superhrdinov

09. nov. 2020 • Iný

E-book vedanadosah.sk: Začítajte sa do príbehov vedcov – superhrdinov

Superman, Batman alebo Ironman? Naozajstní hrdinovia dnešných dní nebojujú fyzickou silou, najsilnejšie zbrane nosia vo svojej hlave. Sú nimi vedomosti, invenčnosť, zvedavosť a vytrvalosť.

Mottom aktuálneho 17. ročníka Týždňa vedy a techniky na Slovensku, ktorý je oslavou vedy a vedcov, je výrok: „Veda má mnoho podôb.“ Toto motto platí tento rok dvojnásobne, a to nielen pre vedu, ale aj pre samotný Týždeň vedy a techniky na Slovensku. Aj ten sa totiž, ako my všetci, musel prispôsobiť situácii a množstvo podujatí sa presunulo do online priestoru.

Aby ste si mohli zážitok z vedy nielen počas TVT 2020 znásobiť, redakcia portálu vedanadosah.sk pre vás pripravila „superhrdinskú vedeckú e-brožúru“. V nej sa dočítate o skutočných superhrdinoch – vedcoch, ktorí pomáhajú spoločnosti zvádzať tie najdôležitejšie boje.

Na stránkach tejto publikácie nájdete redakčný výber tých najlepších rozhovorov s vedcami, ale aj 10 vynálezov, s ktorými sa mladí študenti umiestnili medzi víťazmi študentskej súťaže AMAVET. Dozviete sa, aké diela tento rok získali ocenenia v grafickej a výtvarnej súťaži. Ak máte chuť, môžete si potrápiť hlavu pri hlavolamoch z dielne nášho partnera MatFyZjeIN.

Elektronickú brožúru si môžete prečítať po kliknutí na obrázok:

Grafika. Zdroj: CVTI SR

Ak si chcete brožúru vytlačiť, kliknite na tento odkaz:

(red)

Súvisiace:

Hore
Noc výskumníkov 2020
Quark_11/2020
Aurelium - centrum vedy
Quark 25 rokov
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Za vyriešenie rovnice o tečení vody je vypísaná odmena 1 000 000 $.
Zistite viac