Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Prezident Andrej Kiska podporil študentky informačných technológií

VEDA NA DOSAH

Prezident A. Kiska podporil študentky informačných technológií – Bratislava – 23. 4. 2015

Pri príležitosti Girl’s day, dňa žien v informačných technológiách, prevzal prezident Andrej Kiska záštitu nad podujatím na pôde Fakulty informatiky a informačných technológií (FIIT) Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave.

Cieľom bolo prezentovať informačné technológie žiačkam gymnázií a stredných škôl z Bratislavy, Modry a ďalších miest.

„Slovensko veľmi potrebuje pre ďalší rozvoj dobré školstvo a vzdelaných ľudí. Je veľmi dôležité, akú školu a aký študijný odbor si vyberú,“ zdôraznil prezident v príhovore.

„Štúdium na technických vysokých školách nie je ľahké, ale ich absolventi majú veľmi dobré možnosti zamestnania a sú lepšie ohodnotení než absolventi iných študijných odborov.“

Aby povzbudil študentky, skonštatoval, že aj jeho dcéra je príkladom toho, že štúdium informačných technológií je vhodné aj pre dievčatá. „Ja sám som absolventom STU v Bratislave – vyštudoval som mikroelektroniku.“

Prezidenta na podujatí sprevádzal rektor STU Robert Redhammer, dekan FIIT STU Pavel Čičák a ďalší zástupcovia technických univerzít. Prítomný bol aj chargé d’affaires Veľvyslanectva USA v SR Norman Thatcher Scharpf.

Zdroj a foto: Správy tlačového oddelenia prezidenta SR

Uverejnila: BK

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky