Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Učitelia si budú zlepšovať online zručnosti v rámci programu Digitálna garáž

Marta Bartošovičová

Z aktivít programu Digitálna garáž

Nezisková vzdelávacia organizácia JA Slovensko ponúka v školskom roku 2017 – 2018 nový akreditovaný vzdelávací program pre učiteľov pod názvom Digitálna garáž – Úvod do online marketingu. Základom školenia je online platforma Digitálna garáž spoločnosti Google. Ide o prvé vzdelávanie učiteľov v oblasti digitálneho marketingu na Slovensku.

Uvedený vzdelávací program je navrhnutý na základe viacročných skúseností online marketingových profesionálov, ktorí pracujú v danom odbore a zároveň sa venujú aj vzdelávaniu v tejto oblasti. Reflektuje na potreby prípravy učiteľov základných a stredných škôl rôznych typov a dáva im k dispozícii poznatky, informácie a praktické didaktické nástroje na inovatívny spôsob prípravy svojich žiakov, v snahe uľahčiť im prechod zo školy do praxe.

Programový riaditeľ JA Slovensko Peter Kalčevský v súvislosti s týmto programom uviedol: „Kontinuálne inovačné vzdelávanie Digitálna garáž – Úvod do online marketingu je určené všetkým učiteľom, ktorí majú záujem rozšíriť si vedomosti a získať nové poznatky a zručnosti z oblasti digitálneho sveta a online marketingu. V súčasnej dobe technický pokrok prudko napreduje a čoraz viac povolaní je orientovaných práve na digitálne zručnosti“.

Podľa Európskej komisie bude až 90 % pracovných pozícií v blízkej budúcnosti vyžadovať určitú úroveň digitálnych zručností, čo potvrdzujú aj samotní zamestnávatelia. Práve v záujme posilnenia digitálnych zručností mladých ľudí na Slovensku spoločnosť Google vlani odštartovala rozsiahly vzdelávací program Digitálna garáž.

Logo vzdelávacieho programu Digitálna garáž

„Medzi kľúčové piliere, aby Slovensko dokázalo držať krok s Európou a so svetom, patrí určite kvalitné digitálne vzdelávanie. Program Digitálna garáž vychádza z celoeurópskej iniciatívy Googlu, v rámci ktorej sme už vyškolili 3 milióny Európanov, vrátane viac ako 25-tisíc Slovákov. Sme radi, že v osvojovaní digitálnych zručností môžeme pomôcť aj učiteľom, ktorí sú základom pri odovzdávaní poznatkov smerom k žiakom a študentom,” povedal Rasťo Kulich, riaditeľ slovenského Googlu.

Odborným garatom programu, ktorý je akreditovaný Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR, je Štefan Žák, dekan Obchodnej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave. „Vzdelávací program Digitálna Garáž mal vynikajúcu odozvu u našich študentov a stal sa nevyhnutnou súčasťou pre zaradenie študentov do vybraných študijných predmetov zameraných na problematiku online marketingu. Našim cieľom je vzdelávať absolventov so zodpovedajúcimi vedomosťami a zručnosťami pre súčasnú digitálnu éru, ktoré im umožnia uplatniť sa na trhu práce. Preto podporujem všetky snahy o etablovanie online platformy Digitálna garáž spoločnosti Google ako plnohodnotného akreditovaného vzdelávacieho programu,“ uviedol Štefan Žák. 

Absolvovaním celého kurzu Digitálna garáž je možné získať certifikát, uznávaný organizáciou IAB (Interactive Advertising Bureau), ktorý je potvrdením o dosiahnutí digitálnych zručností v oblasti online marketingu a ktorý môže pomôcť najmä študentom pri hľadaní zamestnania. „Podľa mňa je Digitálna Garáž super spôsob, ako zaujímavým a hravým spôsobom získať základné poznatky z oblasti online marketingu. Myslím, že v lekciách sú obsiahnuté snáď všetky najdôležitejšie veci, ktoré každý začínajúci marketér potrebuje vedieť,“ uviedol Patrik, ktorý je jedným z úspešných absolventov Digitálnej garáže.
 
Prihlásiť sa na nové akreditované vzdelávanie učiteľov je možné prostredníctvom stránky www.jaslovensko.sk/dgvzdelavanie.

JA Slovensko - logoJA Slovensko, n. o. je nezisková vzdelávacia organizácia, ktorá už 25 rokov realizuje na školách ucelenú koncepciu nadštandardného zážitkového vzdelávania. Formuje podnikateľské myslenie a finančnú gramotnosť mladých ľudí a ponúka preventívne riešenia pre ich zamestnanosť. V spolupráci so školami vytvára priaznivé a stimulujúce prostredie pre rozvoj osobných kompetencií študentov a učiteľov v rámci podnikateľského vzdelávania.

 

Informácie poskytla: Mgr. Ľubomíra Schlosserová, PR konzultant 

Redigovala a uverejnila: Marta Bartošovičová, NCP VaT pri CVTI SR

Foto: Ilustračné foto z aktivít programu Digitálna garáž

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky