Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Agrofilm 2015

VEDA NA DOSAH

Plagát

V poradí už 31. medzinárodný filmový festival – Agrofilm s tematikou poľnohospodárstva a rozvoja vidieka sa uskutoční v dňoch 28. september2. október 2015Nitre, Lužiankach a vo Zvolene. Festival je venovaný poľnohospodárstvu, potravinárstvu, výžive obyvateľstva, problematike vidieka a životu jeho obyvateľstva. Taktiež ochrane prírodných zdrojov a zvyšovaniu kvality života ľudí. Organizátorom festivalu je Výskumný ústav živočíšnej výroby Nitra v Lužiankach, ktorý je súčasťou Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra.

Na svete existuje množstvo festivalov s prívlastkom filmový. Čím je teda Agrofilm výnimočný? Na účastníkov čaká nielen bohatý program v podobe premietania súťažných filmov, ale vizuálny zážitok je doplnený aj o chuťové vnemy. Tak neváhajte a príďte. Ochutnajte klobásky, med či iné maškrty vyrobené podľa tradičných receptúr a so srdcom výskumníka.

Agrofilm ponúka filmy od tvorcov z celého sveta. Taktiež vytvára priestor na prednášky diskusie. Diskutovať môžete s vedcami, ktorý vám radi a fundovane zodpovedia vaše otázky, či je zdravé jesť mäso alebo nie. Filmy oceňuje porota pozostávajúca z filmárov zo štyroch krajín vrátane výskumníkov a agroodborníkov. Medzinárodná porota je pod vedením známeho slovenského filmára Jara Kernera.

Je vo všeobecnosti známy skôr nezáujem mladých ľudí o problematiku týkajúcu sa poľnohospodárstva. Tobôž snaha zaujať ich agrofilmami. V strede festivalového týždňa, konkrétne 30. septembra 2015 sa uskutoční, tak ako aj po iné roky, seminár. A tak sa pri premietaní filmov stretnú filmári, hrdinovia dokumentov i odborné publikum. Diskusia bude venovaná Greeningu a farmovému chovu divej zveri.

 

Ako tvrdia samotní organizátori: „Festival je malý svojím rozpočtom, ale veľký tímom nadšených ľudí, ktorí chcú sprostredkovať množstvo neopakovateľných zážitkov a veľa nového poznania divákom a návštevníkom festivalu. Festival robíme s chuťou…

 

Ak sa chcete o festivale dozvedieť viac, informácie nájdete na www.agrofilm.sk

 Logo Agrofilmu 2015

Spracovala: Bibiana Kubašková

Zdroj a foto: TS Agrofilm 2015, TS MFF Agrofilm 2015, www.agrofilm.sk

 

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky