...lebo originálny outfit v obchode nezoženiete.

28. júl. 2015 • Iný

...lebo originálny outfit v obchode nezoženiete.

Ak sa nechcete stať jednou z bezmenných ovečiek v dave, musíte svoju originalitu pretaviť do viditeľných vecí. Gumičkové náramky alebo tričká s pásikmi sú out. Myslite inak. Režte laserom. Potlačte si tričko sami. Vo Fablabe.

Pred niečo viac ako mesiacom si originálne tričko do Fablabu prišla vyrobiť aj dvojica, ktorá o finálnom výrobku mala konkrétnu predstavu. Najskôr si s pomocou grafického softvéru Inkscape vytvorili návrh, ktorý upravili podľa svojej predstavy a následne nechali vyrezať na plotri. Ďalším krokom bolo umiestnenie motívu na prinesené tričko. Majka z Fablabu motív prežehlila a v priebehu pár minút bolo tričko s motívom, ktorý v Bratislave dovtedy nikto nevidel, na svete.


Ak si chcete napríklad aj takýmto spôsobom podriadiť digitálnu techniku, nemusíte čakať do septembra. Fablab je otvorený aj v lete. Každý týždeň organizuje workshopy a semináre zamerané či už na prácu s 3D tlačou, laserové rezanie a gravírovanie alebo na výrobu trička s vlastným originálnym motívom. Práve výroba trička je témou najbližšieho workshopu, ktorý sa vo Fablabe, sídliacom na FIIT STU, bude konať už zajtra 29. júla 2015 od 17-ej hodiny.


Registráciu a viac informácií nájdete na www.fablab.sk.

Ako prebieha výroba

začíname... ...vystrihujeme...
...robíme potlač... a máme výsledné tričko!


Prevádzka FabLab Bratislava je zabezpečená vďaka národnému projektu Centra vedecko-technických informácií SR spolufinancovaného z Operačného programu Výskum a vývoj „Podpora zriadenia a rozvoja Národného podnikateľského centra na Slovensku – I. etapa“

Autor: Monika Vozárová, CVTI SR

Foto: Monika Vozárová, CVTI SR

Uverejnila: ZČ

Súvisiace:

Podujatia
Workshop – Vyrob si tričko pod 5 eur
29. júl. 2015 17.00 hod.
Workshop – Vyrob si tričko pod 5 eur
12. aug. 2015 17.00 hod.
Workshop – Vyrob si tričko pod 5 eur
19. aug. 2015 17.00 hod.
Hore
Vedecká cukráreň 2
Veda v CENTRE máj
Quark_2020
Vedecká cukráreň 5/2020
Veda v Centre
Aurelium - centrum vedy
Vírusy, vakcíny, imunita
Quark 25 rokov
kúpa časopisov jún 2016
TAG Slovenská veda
banner záhrady
Publikácie Veda v CENTRE
Zaujímavosti vo vede
Mravce a termity tvoria až jednu tretinu biomasy v suchozemských ekosystémoch.
Zistite viac