Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Mladí vedci 2015

VEDA NA DOSAH

Spoločná fotografia účastníkov konferencie

V poradí už VII. ročník Interaktívnej Konferencie Mladých Vedcov 2015 pozná svojich víťazov. Slávnostné vyhodnotenie sa konalo 22. júna 2015. Celkovým víťazom sa stala Adriána Furdová študentka z Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Získala účelovo viazané finančné prostriedky (500 eur) na rozvíjanie vedeckých cieľov od spoločnosti BASF. Na konferencii sa prezentovala dvoma prácami – Južný Sudán: Využitie smartfónu ako zobrazovacej techniky pri vyšetrení očného pozadia pacientov v krajinách tretieho sveta a Projekt fyzioHD Videoprojekt praktických cvičení na predmet Fyziológia.

„Tešíme sa z neutíchajúceho záujmu študentov o túto konferenciu a úprimne gratulujeme všetkým víťazom. Otázka praktického využitia súčasných a dostupných moderných technológii za účelom ochrany zdravia človeka je aktuálna, no pritom vôbec nie je jednoduchá. Ceníme si odvahu a nasadenie celkovej víťazky konferencie a veríme, že jej vedecké práce budú slúžiť ako inšpirácia pre ostatných ambicióznych študentov,“ povedala Edita Hippová, konateľka spoločnosti BASF Slovensko spol. s. r. o.

Vyvrcholením konferencie bolo vyhlásenie ocenenia – konferenčný pas (účelovo viazané k realizácii konferenčnej cesty) udelené spoločnosťou BASF pri príležitosti 150. výročia založenia spoločnosti víťazovi v sekcii Trvalo udržateľný rozvoj. Konferenčný pas získala Ing. Kristína Nagyová z Fakulty chemickej a potravinárskej technológie Slovenskej technickej univerzity v Bratislave so štúdiou – Výskyt koliformných baktérií rezistentných voči antibiotikám v odpadových vodách z nemocníc a možnosti ich eliminácie.

Organizátorom podujatia je Občianske združenie PREVEDA (OZ PREVEDA). Konferencia je zacielená na prírodné, lekárske a chemické vedy. Jednotlivé príspevky sa zhromažďujú v elektronickom zborníku www.abstracts.preveda.sk

 

 

Zdroj: Tlačová správa OZ PREVEDA

Foto: OZ PREVEDA

Spracovala: Bibiana Kubašková

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky