Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Konferencia o robotike ECER 2020 sa na Slovensku ruší

Tamara Leontievová

Európska konferencia o vzdelávacej robotike (ECER) sa pre pandémiu v Bratislave neuskutoční. V oklieštenej podobe sa bude konať 28. septembra v rakúskom Sankt Poltene len za účasti lokálnych tímov.

Ilustračné foto. Zdroj: iStockphoto.com

Pôvodne sa mala konferencia konať na jar, náhradný termín bol kvôli pandémii stanovený na jeseň. Žiaľ, opatrenia zamerané proti šíreniu pandémie COVID-19 nakoniec organizátorom neumožňujú zorganizovať ju ani v náhradnom termíne.

Rakúski partneri projektu sa pre riziko spojené s pandémiou rozhodli zorganizovať konferenciu len lokálne, bez účasti medzinárodných tímov. Oklieštená konferencia pod názvom RoboCoop Student Conference in Austria 2020 sa bude konať od 28. septembra do 2. októbra 2020 v rakúskom meste Sankt Polten a namiesto tímov z celého sveta bude určená len pre rakúskych žiakov.

Spíkri na podujatí budú prezentovať svoje projekty a skúsenosti s výučbou robotiky prostredníctvom online aplikácií. „Je nám veľmi ľúto, že sa konferencia na Slovensku nebude konať, no bezpečnosť je, samozrejme, prioritou,“ hovorí Peter Wachter, projektový manažér RoboCoop na Slovensku. O ďalšom ročníku budú organizátori informovať na svojich stránkach.

(TL)

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky