Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

EÚ zahájila tretí ročník Women Innovators Prize

VEDA NA DOSAH

Európska únia zahájila tretí ročník súťaže Women Innovators Prize, ktorá odmení tri ženy na základe ich vynikajúcich výsledkov v oblasti inovácii a ich úspešné prevedenie na trh.

Ako uviedol súčasný komisár pre výskum, vedu a inovácie Carlos Moedas, výskumníčky a podnikateľky stále zostávajú menšinou a z ekonomických, intelektuálnych a spoločenských dôvodov si nemôžeme dovoliť stratiť ich nevyužitý talent. Preto si ocenenie kladie za cieľ zvýšiť povedomie o potrebe väčšieho množstva podnikateliek a chce inšpirovať ostatné ženy, aby kráčali v ich stopách.

Prvé miesto získa odmenu 100 000 EUR, druhé 50 000 EUR a tretie 30 000 EUR.

Súťaž je otvorená pre všetky ženy, ktoré založili alebo sa podieľali na založení spoločnosti a ktoré v určitom okamihu svojej kariéry ťažili z financovania výskumu a inovácii v EÚ. Záujemkyňe môžu posielať svoje prihlášky do 20. októbra 2015. Nezávislí porotvocia zhodnotia všetky prihlášky a vyberú tri víťazky, ktorých mená budú vyhlásené v roku 2016.

Cena sa odovzdáva od roku 2011. Doposiaľ si ju prebrali víťazky z krajín ako Nemecko (2 ocenania), Taliansko, Španielsko, Holandsko a Francúzsko.

Viac informácií o Women Innovators Prize a podmienky účasti si môžete pozrieť na oficiálnej stránke ocenenia.

Zdroj: SLORD

Uverejnila: BK

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky