Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Academia Film Olomouc 2015 začína

VEDA NA DOSAH

Medzinárodný festival populárno-vedeckých filmov Academia Film Olomouc (AFO) sa podľa počtu akreditovaných divákov zaraďuje medzi najväčšie kinematografické prehliadky v Českej republike.

Už od roku 1966 ho organizuje Univerzita Palackého v Olomouci. Festival sa koná v centre Olomouca, mesta, ktoré je cenné svojou históriou, ako aj súčasným študentským prostredím. Zameraním festivalu AFO je komunikácia a popularizácia vedy širokej verejnosti. Každodenne sú predstavené aktuálne vedecké projekcie prestížných svetových produkcií, na ktorých sa osobne zúčastňujú a uvádzajú ich ikony českej a zahraničnej vedy či zástupcovia filmového a televízneho priemyslu.

V minulých ročníkoch sa na AFO predstavili napríklad držiteľka ceny Emmy Sonya Pemberton; hlavný dramaturg vedeckého programu BBC Horizon; Aidan Laverty, výkonná producentka seriálu CBC The Nature of Thinkgs; a ďalší významní hostia. Vďaka networking platforme Industry 4Science na festival pravidelne prichádzajú osobnosti, ktoré v rámci programu prostredníctvom prednášok, workshopov a panelových diskusií približujú aktuálne trendy v oblasti vedeckej komunikácie.

Pestrý program festivalu AFO priťahuje širokú škálu divákov, od školákov cez vysokoškolských študentov, až po najširšiu verejnosť. Pre účastníkov festivalu sú pripravené informačne nabité sprievodné podujatia, ktoré sa skladajú z prednášok, science show, výstav, interaktívnych inštalácií a koncertov.

Na organizácii samotného festivalu sa podieľajú študenti Filozofickej fakulty UP, predovšetkým študenti Katedry divadelních a filmových studií.

Zdroj: AFO

Spracovali: Zuzana Čeplíková, Mária Izakovičová

Uverejnila: ZČ

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky