Zaujímavosti vo vede v Žiline

03. okt. 2015 • Iný

Zaujímavosti vo vede v Žiline

Dňa 1. 10. 2015 sme pre Vás v priestoroch Žilinskej univerzity po prvý krát otvorili výstavu s názvom „Zaujímavosti vo vede“. Panelová výstava prezentuje známe i neznáme vedecké fakty. Výstava je prístupná širokej verejnosti a budete si ju môcť pozrieť do 23. 10. 2015 v priestoroch novej budovy Žilinskej univerzity (budova Stavebnej fakulty – AF).

Výstava je určená tak deťom, ako aj dospelým, teda všetkým, ktorí majú záujem dozvedieť sa čo najviac zo sveta vedy pútavým a zrozumiteľným spôsobom. Jej cieľom je prepojiť vedu s bežným životom; z tohto dôvodu sú niektoré odborné fakty vysvetlené pomocou predmetov každodennej potreby. Zaujímavosti sú tematicky doplnené ilustračnými obrázkami, ktoré svojou pestrosťou zaujmú návštevníka hneď na prvý pohľad.

Viac o znázornených faktoch sa dočítate na webovej stránke www.vedanadosah.sk, v rubrike pod tagom Zaujímavosti vo vede (Zistite viac). K vysvetleniam jednotlivých faktov sa návštevníci dostanú aj pomocou QR kódov, ktoré sú súčasťou plagátov.

Na príprave faktov sa podieľali slovenskí, ako aj zahraniční vedci. Významne prispeli aj študenti a organizátori vzdelávacích podujatí z organizácie P-mat. Výstavu pripravilo Centrum vedecko-technických informácii SR v spolupráci s Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky na Slovensku. 

 

Autor: Antónia Germanovová, CVTI SR

Foto: Antónia Germanovová, CVTI SR

Uverejnila: ZČ

Súvisiace:

Podujatia
Tlačové správy
Galérie
Hore
Vedecká cukráreň 2
Veda v CENTRE máj
Quark_2020
Vedecká cukráreň 5/2020
Veda v Centre
Aurelium - centrum vedy
Vírusy, vakcíny, imunita
Quark 25 rokov
kúpa časopisov jún 2016
TAG Slovenská veda
banner záhrady
Publikácie Veda v CENTRE
Zaujímavosti vo vede
25. apríl 2018 predstavuje pre „molekulu života“, resp. DNA významný medzník.
Zistite viac