Vrecúška N.E.N.A. handmade majú aj ekologickú stránku

02. mar. 2019 • Iný

Vrecúška N.E.N.A. handmade majú aj ekologickú stránku

Handmade vrecká na chrbát šité v rôznych rozmeroch a motívoch, ako aj z rôznych recyklovaných materiálov sú určené najmä ako doplnok k oblečeniu pre ženy. Ako popisuje zakladateľka projektu N.E.N.A. handmade Veronika Gregová, cieľom bolo vytvoriť produkt, ktorý sa bude vyznačovať svojou jednoduchosťou, jednoduchým dizajnom a praktickosťou.

„Pridanou hodnou by mala byť ekologická stránka, pri ktorej by sme chceli využívať odpadové materiály – nevyužité látky z veľkých produkcií, a tak vznikol projekt N.E.N.A handmade vrecúška. S projektom sme začali v menšej miere už pred pár rokmi, kedy sme šili rôzne batôžky a tašky. Ľuďom sa tento nápad začal páčiť, tak sme sa rozhodli vytvoriť produkt, ktorý bude niečím špecifický. Takto vznikli Vrecúška N.E.N.A. handmadevrecúška N.E.N.A. handmade, ktoré sú špecifické jednoduchým dizajnom a praktickosťou.“

Veronika Gregová ďalej vysvetľuje, že zákazníci majú možnosť výberu vlastného návrhu, aby bolo vrecúško presne podľa ich predstáv. „Ďalšou pre nás podstatnou vecou bolo nájsť materiály, ktoré by boli šetrnejšie k životnému prostrediu. Rozhodli sme sa recyklovať odpadové látky z prevádzok, ktoré nenachádzajú ďalšie využitie. V blízkej dobe by sme chceli rozbehnúť projekt, pri ktorom nám zákazníci budú sami môcť darovať materiály (oblečenie a látkové predmety, ktoré nevyužívajú) a na oplátku dostanú zľavu na naše vrecúška.“

Projekt N.E.N.A. handmadeProjekt N.E.N.A. handmade patrí medzi frekventantov 3. tréningovej periódy programu Playpark Bratislava. Jeho predstavitelia od účasti v ňom očakávajú pomoc pri získavaní informácií o postupoch, ktoré by im pomohli dostať značku N.E.N.A. do povedomia ľudí.

*********************************************

Program Playpark Bratislava a jeho 3. tréningová perióda: november 2018 – apríl 2019 ponúka svojim účastníkom jedinečnú možnosť získať miesto v priestore Univerzitného technologického inkubátora STU (InQb) na 6 mesiacov, ďalej účasť na 7 praktických workshopoch podnikateľských zručností, networking v rámci medzinárodnej siete Playparkov v siedmich krajinách EÚ, 5-dňový študijný pobyt v partnerskom Playparku v Rijeke, ale aj mentoring a mnohé iné. Vybraní účastníci získajú miesto pre zvyšovanie svojich zručností v oblasti nových technológií, inovatívnych produktov, služieb, procesov či sociálnych inovácií na Slovensku, ako aj v ďalších 6 krajinách EÚ – v Česku, Chorvátsku, Nemecku, Poľsku, Rakúsku a Taliansku.

Program Playpark je určený študentom stredných a vysokých škôl, absolventom vysokých škôl, budúcim podnikateľom a iným nepodnikateľom s inovatívnym nápadom z oblasti ekonomických a sociálnych inovácií. Jednou z požiadaviek programu je zachovanie rovnakého pomeru ženských a mužských účastníkov programu.

Dvaja najúspešnejší účastníci dostanú možnosť prezentovať svoj podnikateľský nápad na medzinárodnom podujatí „Pitching Finals“ vo Viedni na jar 2019!

Traja najúspešnejší účastníci získajú individuálne poradenstvo v rozsahu 10 hodín na účastníka v oblasti ďalšieho rozvoja podnikania od skúseného mentora podľa vlastného výberu.

Playpark Bratislava je iniciatívou v rámci medzinárodného projektu CERIecon (CENTRAL EUROPE Regional Innovation Ecosystems Network), ktorá podporuje študentov, absolventov vysokých škôl, budúcich podnikateľov a iných nepodnikateľov s inovatívnym podnikateľským nápadom.

 

Informácie a foto poskytla: Veronika Gregová

Spracovala: Slávka Cigáňová (Habrmanová), NCP VaT pri CVTI SR

Uverejnila: VČ

Súvisiace:

Hore
Publikácie Veda v CENTRE
výtvarná súťaž TVT 2019
Aurelium - centrum vedy
Vedec roka 2018
QUARK
Prechod VK na VND - leto
fotografická súťaž TVT 2019
Noc výskumníkov 2019
kúpa časopisov jún 2016
Atmosféra počas TVT 2018
TVT 2019
TVT 2018 články
TAG Spektrum vedy
TAG Slovenská veda
TAG História
TAG Rozhovor
TAG Publikácia
TAG Zaujímavosti vo vede
TAG Centrum vedy
TAG Mládež
TAG QUARK
TAG Ženy vo vede
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Bryndza pôvodne vznikla z potreby uchovať čerstvo nadojené ovčie mlieko.
Zistite viac