Víťazné tímy TECH INNO DAY 2018

02. máj. 2018 • Iný

Víťazné tímy TECH INNO DAY 2018

Systém na riešenie problému nízkej kvality on-line diskusií, jednoduché riešenie upozorňujúce na náhly zdravotný problém vodiča, aplikácia pre jednoduché vyhľadávanie vhodnej kliniky či satelitné monitorovanie našej planéty s cieľom predchádzať katastrofám a mnoho iných technologických inovácií pod jednou strechou. Aj toto všetko ste mali možnosť vidieť počas výstavy jedinečných študentských projektov a inovatívnych start-upov v Bratislave.

V polovici apríla 2018 sa v Binariu v Bratislave stretlo množstvo jedinečných projektov, ktorých autormi sú študenti a mladí ľudia z celého Slovenska. So svojimi patentmi a nápadmi prišli na výstavu technologických inovácií TECH INNO DAY 2018. Študentské tímy a firmy, ktoré sa venujú vývoju inovatívnych produktov a služieb, prezentovali svoju prácu a hľadali partnerov a investorov.

Cieľom podujatia TECH INNO DAY je šíriť povedomie o inováciách, ktoré vznikli nielen na pôde Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, ale aj medzi slovenskou start-upovou scénou, ako aj širokou verejnosťou na Slovensku. Vystavujúce tímy, ktorých bolo v tomto roku celkom 20, mali vďaka výstave možnosť zviditeľniť sa, nadviazať kontakty s investormi, partnermi a budúcimi zákazníkmi.

Víťazné tímy:

Študentský tím

1. miesto študentský tím: moderateIT – riešenie problému nízkej kvality on-line diskusií tým, že pomáha moderátorom efektívne nájsť nevhodné komentáre – tým sa myslia predovšetkým osobné útoky a urážky. Riešenie je založené na automatizovanom vyhodnocovaní kvality komentárov.

2. miesto študentský tím: Living Elements – je dizajnérskym experimentom, prepojením odborných skúseností z viacerých fakúlt STU v Bratislave, ktorého výsledkom je pestovanie alternatívnej stravy budúcnosti, rias spirulina, v dizajnérsky príťažlivom svietidle.

3. miesto študentský tím: SynchroBIM – sa venuje digitalizovaniu procesov a manažmentu výstavby. Popritom všetkom svoju pozornosť upriamuje aj na bezpečnosť pri práci.

Start-upový tím

1. miesto start-upový tím: insar.sk – spin-off Katedry geodetických základov STU v Bratislave. Ich produkty, deformačné mapy zo satelitnej technológie InSAR, môžu znížiť prevádzkové náklady vo výške niekoľkých miliónov eur v monitorovaní štruktúr a objektov na Zemi a poskytnúť podrobnejší a frekventovanejší dohľad, ktorý vedie k lepším bezpečnostným podmienkam.

2. miesto start-upový tím: GCR – špecifická choroba v rodine inšpirovala zakladateľa vytvoriť platformu, podľa ktorej sa pacienti budú vedieť rozhodnúť pre správnu kliniku rýchlo a to na základe dát.

3. miesto start-upový tím: E-PRO – portál E-PRO poskytuje jednoduchú, rýchlu a zároveň kvalitnú tvorbu a správu strategických dokumentov, ktoré sú mestá a obce povinné spracovávať. Zakladateľmi portálu sú študenti STU v Bratislave.

TECH INNO DAY 2018

Čo zaujíma študentov a budúcich investorov?

V priestoroch technických škôl na Slovensku vznikajú nápady a inovácie, ktoré sa môžu porovnávať so svetovými a neraz ukázali, že vedľa nich obstoja. Študenti sa snažia venovať praktickým riešeniam, ktoré pomáhajú uľahčovať život a šetriť energiu. Mnohé z nich využívajú štátne úrady, či súkromné spoločnosti vo svete. Na TECH INNO DAY sa s nimi zoznámia a inšpirujú sa nimi nielen študenti ďalších odborov.

 

Bližšie informácie o ďalších vystavovateľoch, ako aj o podujatí 

Články o jednotlivých technológiách nájdete aj na portáli Veda na dosah pod TAGOM: TECH INNO DAY

 

Informácie poskytla: Miroslava Krasňanová, Univerzitný technologický inkubátor STU v Bratislave

Redigovala: Zuzana Vetrecin Čeplíková, NCP VaT pri CVTI SR

Foto: Facebook INQB

https://www.facebook.com/pg/Univerzitn%C3%BD-technologick%C3%BD-inkub%C3%A1tor-InQb-135472433169061/photos/?tab=album&album_id=1600042406712049

Uverejnila: VČ

Hore
Publikácie Veda v CENTRE
výtvarná súťaž TVT 2019
Aurelium - centrum vedy
Vedec roka 2018
QUARK
Prechod VK na VND - leto
fotografická súťaž TVT 2019
Noc výskumníkov 2019
kúpa časopisov jún 2016
Atmosféra počas TVT 2018
TVT 2019
TVT 2018 články
TAG História
TAG Rozhovor
TAG Publikácia
TAG Zaujímavosti vo vede
TAG Centrum vedy
TAG Mládež
TAG QUARK
TAG Ženy vo vede
TAG Spektrum vedy
TAG Slovenská veda
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Murárik červenokrídly (operenec) sa dokáže šplhať po strmých skalných stenách.
Zistite viac