V lete neobíďte ani Park zvierat, Stropkov. Prekvapí vás široká ponuka jeho obyvateľov

26. aug. 2019 • Prírodné vedy

V lete neobíďte ani Park zvierat, Stropkov. Prekvapí vás široká ponuka jeho obyvateľov

Patrí medzi menšie zariadenia, poskytujúce k videniu a aj priučeniu sa čo – to o zvieratách, no na svoje si isto prídu všetci nadšenci zoológie. Park Zvierat, Stropkov vám odporúčame navštíviť počas leta v rámci seriálu Kam za vedou.

Areál Parku je situovaný na východe Slovenska v centre mesta Stropkov na hlavnom ťahu medzi Ukrajinou a Požskom. Vznikol v roku 1984, keď sa z iniciatívy detí a rodičov začalo s výstavbou Stanice mladých prírodovedcov pri Dome pionierov a mládeže. Tá sa neskôr premenovala na zoopark. V súčasnosti je táto malá ZOO, oficiálny názov znie Park zvierat, so svojou veľkou ponukou jedinou svojho druhu na Slovensku. Nielenže predstavuje množstvo zvierat v 40 voliérach, ale plní aj ochranu genofondu našej planéty. Návštevníci sa môžu potešiť aj krásou vzácnych rastlín, kríkov a stromov.

pavián

Kamil Soóš za Park zvierat uvádza, že atraktívnejšie na videnie majú maru slaniskovú, ktorú na Slovensku chovajú iba Košice či pytóna zeleného. Návštevu tohto zariadenia odporúča kvôli komornejšiemu priestoru, kde sa rodičia nemusia báť o svoje deti, že sa im stratia. Areál je pre potešenie malých návštevníkov dotvorený atypickými detskými zariadeniami, rozprávkovým bufetom Červená čiapočka, či kontaktnou ZOO pre deti s možnosťou kŕmenia zvierat. Jeho bezbariérové prostredie je vhodné aj pre telesne postihnutých. Toto populárne zariadenie ponúka po celý rok príležitosť na rozptýlenie, poučenie, oddych a využitie voľného času pre deti, mládež i dospelých v prostredí krásnej prírody.

 

Informácie poskytol: Kamil Soóš, Park zvierat

Spracovala: Slávka Cigáňová (Habrmanová), NCP VaT pri CVTI SR

Zdroj foto:

https://www.zoostropkov.sk/?zoo-park-stropkov=fotografie-zvierat-zoo-stropkov&lang=sk

Uverejnila: VČ

Súvisiace:

Hore
fotografická súťaž TVT 2019
Noc výskumníkov 2019
QUARK
Aurelium - centrum vedy
TVT 2019
Prechod VK na VND - jeseň
výtvarná súťaž TVT 2019
Veda v Centre
Publikácie Veda v CENTRE
kúpa časopisov jún 2016
TAG Slovenská veda
banner záhrady
Agrofilm 2019
Zaujímavosti vo vede
Súčasným zvyšovaním pevnosti a tvarovateľnosti ide vývoj ocele proti zákonom prírody!