Úspešní študenti nazreli do sveta vrcholového manažmentu

08. okt. 2017 • Ekonomické vedy a obchod

Úspešní študenti nazreli do sveta vrcholového manažmentu

Najaktívnejší študenti programov neziskovej organizácie JA Slovensko dostali príležitosť stráviť jeden pracovný deň v spoločnosti top manažérov z rôznych oblastí podnikania a štátnej správy. Táto príležitosť sa naskytla dvadsiatim piatim stredoškolákom za umiestnenie sa na popredných priečkach v celoslovenských súťažiach.

Leaders for a Day (Jeden deň lídrom) sa teší veľkej obľube samotných manažérov. Túto aktivitu vnímajú nielen z hľadiska svojej spoločenskej zodpovednosti a zodpovednosti svojej firmy, ale prináša im aj nové a zaujímavé informácie o mladej generácii.

Špičkoví manažéri získavajú tiež prehľad o svojich potenciálnych zamestnancoch, ich kvalifikácii a zručnostiach. Medzi 25 lídrami nechýbal generálny riaditeľ slovenskej pobočky Hewlett-Packard Enterprise Santiago Aguado, poprední manažéri IBM a AT&T na Slovensku či štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Rastislav Chovanec.

Zoznam lídrov, ktorí sa zúčastnili Leaders for a Day v školskom roku 2017/2018

Profily lídrov

Časť lídrov na Leaders for a Day JA Slovensko 2017

Jednou z tieňovaných lídrov bola aj predsedníčka Správnej rady JA Slovensko Danica Balážová. V tejto súvislosti uviedla: „Projekt Leaders for a Day otvára študentom dvere k vrcholovým manažérom a umožňuje nahliadnuť do ich bežného pracovného života. Študenti tak majú možnosť bližšie spoznať reálne prostredie firmy a bližšie sa pozrieť na problémy, s ktorými vrcholoví manažéri dennodenne zápasia. To im pomôže vytvoriť si realistický obraz o ich vlastnej budúcnosti a lepšie nastaviť očakávania, s ktorými prichádzajú na trh práce." Danica Balážová dodala, že pre ňu osobne bol tento deň plný zaujímavých momentov a užitočnej interakcie so študentom, počas ktorého sa dozvedela aj mnoho nových informácií.

JA Slovensko - skupina účastníkov Leaders for a Day 2017

Deň pred tieňovaním lídrov absolvovali študenti workshopy na tému štart podnikania a online marketing. Samotný deň strávený s lídrom sa začal biznis raňajkami a všetci účastníci podujatie slávnostne ukončili neformálnym networking koktejlom. Aktivita Leaders for a Day má medzinárodný charakter. Ročne sa tejto aktivity pod záštitou siete Junior Achievement zúčastnia stovky študentov.

K aktivite sa pochvalne vyjadrila aj študentka Gymnázia Trebišovská 12 v Košiciach Alžbeta Bujdošová: „Stráviť jeden deň v tieni lídra je príležitosťou, ktorá študentom rozšíri ich obzory. Osobne som vďaka tejto skúsenosti zistila, aké veľké spektrum schopností musí ovládať niekto, kto je v riadiacej pozícii. Leaders for a Day boli pre mňa dva dni plné skvelých zážitkov."

Zoznam študentov, ktorí sa zúčastnili Leaders for a Day 2017

Leaders for a Day (Jeden deň lídrom) sa uskutočnil dňa 5. októbra 2017.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

JA Slovensko, n. o. je nezisková vzdelávacia organizácia, ktorá už 25 rokov realizuje na školách ucelenú koncepciu nadštandardného zážitkového vzdelávania. Formuje podnikateľské myslenie a finančnú gramotnosť mladých ľudí a ponúka preventívne riešenia pre ich zamestnanosť. V spolupráci so školami vytvára priaznivé a stimulujúce prostredie pre rozvoj osobných kompetencií študentov a učiteľov v rámci podnikateľského vzdelávania.

 

Informácie poskytla: Alžbeta Šrenkelová, programová manažérka JA Slovensko

Redigovala a uverejnila: Marta Bartošovičová, NCP VaT pri CVTI SR

Foto: JA Slovensko

Súvisiace:

Hore
TVT2020 prihlasovanie
Veda v CENTRE / Vedecká kaviareň 6/2020
TVT2020 súťaže
Vedec roka SR
Vedecká cukráreň video
VC 6/2020 železany
Quark_2020
Veda v CENTRE máj
Vedecká cukráreň 5/2020
Aurelium - centrum vedy
Vírusy, vakcíny, imunita
Quark 25 rokov
kúpa časopisov jún 2016
TAG Slovenská veda
banner záhrady
Publikácie Veda v CENTRE
Zaujímavosti vo vede
Správanie je komplexný prejav/závisí od génov/no z veľkej časti je dotvorený a ovplyvnený prostredím
Zistite viac