Úspešné Slovenky si prevzali ocenenia v rámci ankety Slovenka roka 2017

05. jún. 2017 • Iný

Úspešné Slovenky si prevzali ocenenia v rámci ankety Slovenka roka 2017

Historická budova Slovenského národného divadla v Bratislave bola v nedeľu večer – 4. júna 2017 dejiskom galavečera, na ktorom boli udelené ceny v rámci  9. ročníka ankety Slovenka roka. Záštitu nad podujatím prevzal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Predsedom nominačnej komisie bol minister kultúry SR Marek Maďarič. Organizátormi sú tradične týždenník Slovenka v spolupráci so SND a RTVS.

Mimoriadne ocenenie za celoživotný prínos pre Slovensko získala Iveta Radičová. Absolútnou Slovenkou roka 2017 sa stala Barbara Ukropcová.

Mimoriadnu cenu za prínos Slovensku získala Iveta Radičová

Mimoriadne ocenenie za prínos pre Slovensko získala Iveta Radičová

Čitatelia týždenníka Slovenka, diváci a poslucháči RTVS formou SMS hlasovania, kupónov a prostredníctvom internetového hlasovania rozhodli o víťazkách v jednotlivých kategóriách: Zdravotníctvo – MUDr. Júlia Horáková, PhD. Veda a výskum – doc. MUDr. Barbara Ukropcová, PhD. Umenie a kultúra – Zuzana Mauréry  Šport – Barbora Števulová Charita – PhDr. Jana Pitková Vzdelávanie a podpora mladých talentov – doc. JUDr. Lucia Kurilovská, PhD. Biznis a manažment – Ing. Mária Maciková Média a komunikácia – Mgr. Zlatica Švajdová Puškárová

Víťazka v kategórii Veda a výskum doc. MUDr. Barbara Ukropcová, PhD., samostatná vedecká pracovníčka v Ústave experimentálnej endokrinológie Biomedicínskeho centra SAV v Bratislave, vo svojom príhovore uviedla: „Ďakujem veľmi pekne za túto naozaj nečakanú poctu a aj keď to tak možno teraz nevyzerá, ale za mnou tu teraz stojí zástup ľudí, vďaka ktorým sa vôbec môžem venovať výskumu vplyvu pohybovej aktivity na zdravie a tiež využitiu pohybu v prevencii a liečbe chronických ochorení, pretože v súčasnosti žijeme vo veľmi intímnom kontakte s množstvom obrazoviek a väčšinu svojho aktívneho života, bohužiaľ, presedíme alebo preležíme. A ja by som vám chcela pripomenúť, že máme k dispozícii pohyb a nezabúdajme naň, je naozaj veľmi efektívny. Takže neseďme, hýbme sa. Ďakujem veľmi pekne." 

Víťazka v kategórii Veda a výskum a Absolútna Slovenka roka 2017 doc. MUDr. Barbara Ukrocová, PhD.

Slovenka roka 2017 v kategórii Veda a výskum a Absolútna Slovenka roka 2017 doc. MUDr. Barbara Ukropcová, PhD.

V kategórii Zdravotníctvo zvíťazila MUDr. Júlia Horáková, PhD.

Slovenka roka 2017 v kategórii Zdravotníctvo MUDr. Júlia Horáková, PhD.   

Slovenka roka 2017 v kategírii Vzdelávanie a podpora mladých talentov doc. JUDr. Lucia Kurilovská, PhD.

Slovenka roka 2017 v kategórii Vzdelávanie a podpora mladých talentov doc. JUDr. Lucia Kurilovská, PhD.

Autorka projektu Slovenka roka a generálna riaditeľka vydavateľstva STAR production Mária Reháková v mene vydavateľstva i týždenníka Slovenka vyzdvihla „oslavu úžasných slovenských žien, ktoré sú známe u nás, ale aj v zahraničí, nielen svojou krásou, ale, ako sme sa dnes dozvedeli, svojou prácou, pracovitosťou, húževnatosťou a cieľavedomosťou. A práve týmito črtami prinášajú pre rozvoj našej malej krajiny denno-denne veľa pozitívnych výsledkov a naša krajina napreduje. Ale zároveň aj vďaka týmto vlastnostiam v súčasnosti reprezentujú naše Slovensko v zahraničí, tým, že sú húževnaté a bojovné, tak si dovolím povedať dnes, že určite aj v budúcnosti." V závere zdôraznila, že všetky nominantky ankety Slovenka roka 2017 sú víťazkami, lebo už nominácia je určité víťazstvo.

 

Spracovala a uverejnila: Marta Bartošovičová, NCP VaT pri CVTI SR

Zdroj foto: Slovenka roka

 

Rozhovor s doc. MUDr. Barbarou Ukropcovou, PhD., víťazkou v kategórii Veda a výskum a Absolútnou Slovenkou roka 2017 prinesieme zajtra. 

Súvisiace:

Hore
Publikácie Veda v CENTRE
QUARK
výtvarná súťaž TVT 2019
Aurelium - centrum vedy
Vedec roka 2018
Prechod VK na VND - jeseň
fotografická súťaž TVT 2019
Veda v Centre
Noc výskumníkov 2019
kúpa časopisov jún 2016
Atmosféra počas TVT 2018
TVT 2019
TVT 2018 články
TAG História
TAG Rozhovor
TAG Publikácia
TAG Zaujímavosti vo vede
TAG Centrum vedy
TAG Mládež
TAG QUARK
TAG Ženy vo vede
TAG Spektrum vedy
TAG Slovenská veda
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Správanie je komplexný prejav/závisí od génov/no z veľkej časti je dotvorený a ovplyvnený prostredím
Zistite viac