Univerzita Komenského v TOP 300 svetového rebríčka RUR v sociálnych a humanitných vedách

30. dec. 2018 • Spoločenské vedy

Univerzita Komenského v TOP 300 svetového rebríčka RUR v sociálnych a humanitných vedách

Svetový rebríček Round University Ranking (RUR) v decembri 2018 zverejnil hodnotenie, v rámci ktorého sa Univerzita Komenského v Bratislave (UK) umiestnila v prvej tristovke najlepších univerzít v kategóriách sociálnych vied a humanitných vied. V týchto oblastiach je tak najlepšou a jedinou slovenskou univerzitou. Celkovo patrí UK 391. miesto na svete.

V sociálnych vedách patrí UK 293. miesto na svete, čo je postup o 137 miest z bronzovej do striebornej ligy. Najlepšou univerzitou sveta v sociálnych vedách je Stanford University, druhou miesto obsadila University of Oxford a tretie miesto patrí Massachusetts Institute of Technology (MIT).

V kategórii humanitných vied sa UK umiestnila na 254. mieste a je jedinou slovenskou univerzitou v tomto rebríčku. Oproti minulému roku si polepšila o 31 miest, a tak naďalej zostáva v striebornej lige, teda v prvej tristovke svetových univerzít. Prvé miesto v tejto kategórii obsadila Standford University, druhé miesto patrí University College London a tretie miesto prináleží Yale University.

Round University Ranking (RUR) je svetovým rebríčkom, ktorý hodnotí efektívnosť 761 popredných svetových univerzít a poskytuje relevantné informácie o celosvetovom vysokoškolskom vzdelávaní. Všetky univerzity sú hodnotené na základe 20 indikátorov v štyroch základných oblastiach: vzdelávanie, výskum, medzinárodná diverzita (rozloženie) a finančná udržateľnosť.

V tohtoročnom rebríčku najlepších univerzít v týchto oblastiach Univerzita Komenského predbehla dokonca aj Masarykovu univerzitu v Brne o viac ako sto miest v každej hodnotenej kategórii.

Hodnotenie rebríčka RUR

 

Informácie poskytla: Lenka Miller poverená zastupovaním vedúcej Oddelenie vzťahov s verejnosťou Univerzita Komenského v Bratislava

Foto: Hodnotenie rebríčka RUR

Uverejnila a redigovala: VČ

 

Hore
Atmosféra počas TVT 2018
TVT 2019
Publikácie Veda v CENTRE
výtvarná súťaž TVT 2019
Aurelium - centrum vedy
Vedec roka 2018
QUARK
Prechod VK na VND - leto
fotografická súťaž TVT 2019
Noc výskumníkov 2019
kúpa časopisov jún 2016
TVT 2018 články
TAG Ženy vo vede
TAG Spektrum vedy
TAG Slovenská veda
TAG História
TAG Rozhovor
TAG Publikácia
TAG Zaujímavosti vo vede
TAG Centrum vedy
TAG Mládež
TAG QUARK
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Strukoviny tvoria skupinu plodín, ktorá je charakteristická hlavne obsahom bielkovín v semenách.
Zistite viac