Týždeň vedy a techniky na Slovensku začína!

08. nov. 2015 • Iný

Týždeň vedy a techniky na Slovensku začína!

Týždeň vedy a techniky na Slovensku potrvá od 9. 11. do 15. 11. 2015. Organizátorom Týždňa vedy a techniky na Slovensku (TVT) je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti.

Cieľom TVT je skvalitniť percepciu, teda vnímanie vedy a techniky v povedomí celej spoločnosti. Informovať verejnosť o súčasných poznatkoch vedy a techniky a taktiež vyvolať záujem mladej generácie o štúdium vedeckých a technických disciplín. No v neposlednom rade vedu a techniku popularizovať a prezentovať.

Čo TVT ponúka? Množstvo podujatí. Organizátori TVT ich pripravili niekoľko: Otvorenie Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2015; Veda netradične; Výstava Nanormálny svet; Prednáška Josefa Lazara Nanometrológia – meranie svetlom v nanosvete; Výstava Otto Wichterle – Príbeh kontaktnej šošovky; Festival vedeckých filmov; Streda s molekulárnou biomedicínou; Festival vedy a techniky AMAVET; Výtvarná súťaž; Fotografická súťaž; Grafická súťaž; Okrúhly stôl PopVaT Day 2015; Vedecký vtip; SCIENTIX. A to nie je všetko. Aj tento rok na vás čaká bohatý program v podobe sprievodných podujatí TVT organizovaných po celom Slovensku. Viac informácii o Týždni vedy a techniky na Slovensku či o jeho sprievodných podujatiach môžete nájsť na oficiálnej webovej stránke www.tyzdenvedy.sk

 

Či už chceme alebo nie, veda a technika je neodčleniteľnou časťou nášho života. V akej miere sa bude rozvíjať, závisí len od nás.

 

Tešíme sa na vás!

 

Zdroj: www.tyzdenvedy.sk

Spracovala: Bibiana Kubašková

 

Súvisiace:

Hore
Atmosféra počas TVT 2018
Publikácie Veda v CENTRE
Aurelium - centrum vedy
Vedec roka 2018
QUARK
Prechod VK na VND - leto
fotografická súťaž TVT 2019
Noc výskumníkov 2019
kúpa časopisov jún 2016
TVT 2018 články
TAG Ženy vo vede
TAG Spektrum vedy
TAG Slovenská veda
TAG História
TAG Rozhovor
TAG Publikácia
TAG Zaujímavosti vo vede
TAG Centrum vedy
TAG Mládež
TAG QUARK
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Hlodavci prenášajú hantavírusy a kliešte prenášajú vírus kliešťovej encefalitídy.
Zistite viac