Súťaž: Fotografie s príbehom

29. jún. 2020 • Humanitné vedy

Súťaž: Fotografie s príbehom

Súčasná pandémia spôsobená vírusom SARS-CoV-2 nám pripomenula, že čas strávený s rodičmi a prarodičmi je vzácny, a nemali by sme ním plytvať. Dôležitosť životných príbehov si uvedomujú aj vedci z Ústavu etnológie a sociálnej antropológie Slovenskej akadémie vied (SAV). Rozhodli sa podčiarknuť ju v súťaži Fotografie s príbehom.

Súťaž je určená pre žiakov druhého stupňa základných škôl a pre žiakov stredných škôl.

Aká je úloha?

Preskúmajte rodinné fotografie a vyberte fotografiu z obdobia socializmu, ktorá zachytáva zaujímavú situáciu, alebo sa k nej viaže príbeh, ktorý sa vo vašej rodine rozpráva. Dajte ho na papier a spolu so skenom fotografie ho zašlite do 17. novembra na emailovú adresu fotografiespribehom@savba.sk. Okrem fotografie je nutné zaslať aj skeny vyplnených a podpísaných tlačív. Vďaka tomu budú môcť vedci fotografie archivovať v zbierkach Ústavu etnológie a sociálnej antropológie SAV alebo ich zverejniť, či už na web stránke projektu Súčasné obrazy socializmu, alebo v publikáciách a textoch, ktoré budú tvoriť výstupy projektu.

Členovia výskumného tímu vyberú tri fotografie s najzaujímavejším príbehom. Študenti na prvých troch miestach budú odmenení knižnými poukážkami v hodnote 75, 50 a 25 eur.

Organizátor

Ústav etnológie a sociálnej antropológie SAV v rámci projektu Súčasné obrazy socializmu. Viac o výskumnom projekte a jeho cieľoch nájdete na jeho stránke

Ilustračný obrázok: istockphoto.com

(DK)

Súvisiace:

Podujatia
súťaž|Fotografie s príbehom 2020
29. jún. 2020 00.00 hod.
Hore
TVT2020 prihlasovanie
Veda v CENTRE / Vedecká kaviareň 6/2020
TVT2020 súťaže
Vedec roka SR
Vedecká cukráreň video
VC 6/2020 železany
Quark_2020
Veda v CENTRE máj
Vedecká cukráreň 5/2020
Aurelium - centrum vedy
Vírusy, vakcíny, imunita
Quark 25 rokov
kúpa časopisov jún 2016
TAG Slovenská veda
banner záhrady
Publikácie Veda v CENTRE
Zaujímavosti vo vede
V prvej polovici 19. storočia sa periodická tabuľka prvkov poriadne rozšírila.
Zistite viac