Študenti Žilinskej univerzity na svetovom finále manažérskej hry Global Management Challenge v Jekaterinburgu

14. júl. 2019 • Ekonomické vedy a obchod

Študenti Žilinskej univerzity na svetovom finále manažérskej hry Global Management Challenge v Jekaterinburgu

Študentský tím Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline (FRI UNIZA) s názvom FRI Solutions sa začiatkom júna 2019 zúčastnil svetového finále manažérskej hry Global Management Challenge v Jekaterinburgu (Rusko), ktorého sa zúčastňujú finalisti národných kôl z viac ako 30 krajín sveta.

Manažérska hra Global Management Challenge je najväčšia manažérska súťaž na svete zameraná na simuláciu stratégie riadenia podniku. Jednotlivé tímy zložené zo študentov univerzít alebo manažérov podnikov riadia virtuálny podnik a súťažia s ďalšími tímami, resp. podnikmi na jednotlivých trhoch a vytvárajú tak konkurenčné prostredie. Tímy rozhodujú o základných stratégiách svojho podniku v personálnej, výrobnej, marketingovej a obchodnej oblasti.

Na otváracom ceremoniáli si študenti študijného programu manažment na FRI UNIZA v zložení Karin Beláková, Patrik Maruňák, Bruno Grinč vyžrebovali žltú semifinálovú skupinu a ich súpermi boli tímy z Grécka, Kazachstanu, Macaa a Estónska. Bol to napínavý boj do posledného rozhodnutia, no semifinále úspešne zvládli. Postúpili tak do absolútneho finále spolu s tímami z Číny, Portugalska, Macaa, Ruska, Poľska, Hongkongu a Pobrežia Slonoviny.

súťažný tím FRI Solutions Žilinskej univerzity v Žiline; Foto: Pavel Kirbyatev

Očakávania o veľmi náročnom svetovom finále sa potvrdili. Po každom rozhodnutí sa poradie finalistov dynamicky menilo až do konca. Po poslednom rozhodnutí nakoniec zakotvili študenti Fakulty riadenia a informatiky UNIZA na krásnom ôsmom mieste. Nazbierali tak cenné skúsenosti a veria, že budúci rok sa umiestnia ešte vyššie.

finále súťaže Global Management Challenge v Jekaterinburgu; Foto: Pavel Kirbyatev

 

Informácie a fotografie poskytol: Viliam Lendel. prodekan pre vzdelávanie, Fakulta riadenia a informatiky, Žilinská univerzita v Žiline

Foto: FRI UNIZA a Pavel Kirbyatev

Redigovala a uverejnila: VČ

Hore
Noc výskumníkov 2019
kúpa časopisov jún 2016
Atmosféra počas TVT 2018
TVT 2019
Publikácie Veda v CENTRE
výtvarná súťaž TVT 2019
Aurelium - centrum vedy
Vedec roka 2018
QUARK
Prechod VK na VND - leto
fotografická súťaž TVT 2019
TVT 2018 články
TAG Centrum vedy
TAG Mládež
TAG QUARK
TAG Ženy vo vede
TAG Spektrum vedy
TAG Slovenská veda
TAG História
TAG Rozhovor
TAG Publikácia
TAG Zaujímavosti vo vede
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
V Bardejove sa nachádza desať prírodných minerálnych prameňov.
Zistite viac