Štartuje siedmy ročník GIRL´S DAY, prepája IT sektor a dievčatá


Štartuje siedmy ročník GIRL´S DAY, prepája IT sektor a dievčatá

Už po siedmy raz môžu stredoškoláčky vďaka projektu občianskeho združenia Aj Ty v IT nahliadnuť do pracovného sveta IT firiem a organizácií po celom Slovensku.

Hlavným cieľom projektu je motivovať mladé dievčatá k štúdiu informatiky a ku kariére v IT sektore. Dievčatá vo veku 15 – 19 rokov majú jedinečnú príležitosť nahliadnuť do pracovného prostredia, stretnúť inšpiratívne ženy v tejto oblasti a počas jedného dňa si okrem zaujímavých prednášok vyskúšať aj rôzne workshopy či prácu s virtuálnou realitou.

Tento rok sa Girl’s Day uskutoční vo štvrtok 8. októbra 2020 a prvýkrát ponúka aj online program, ktorý pozostáva z takmer 40 prednášok a workshopov. Po prvý raz sa ho zároveň môžu zúčastniť aj študentky prvého ročníka vysokých škôl, ktoré boli v čase pôvodne plánovaného termínu ešte stredoškoláčky. Prihlasovanie je spustené a otvorené do 1. októbra.

Girl’s Day je skvelá príležitosť pre dievčatá vidieť zblízka svet IT firiem a organizácií, ktoré pracujú v oblasti technológií. Ďakujeme všetkým, ktorí aj napriek neistej situácii s nami hľadali riešenia, aby dievčatá o tento zážitok neprišli ani v roku 2020. Bez ich aktívnej účasti a flexibilného prístupu by sme podujatie tento rok nezorganizovali. Tiež by som chcela zdôrazniť, že rešpektujeme aktuálne vládne opatrenia a odporúčania hlavného hygienika,“ povedala zakladateľka a riaditeľka Aj Ty v IT Petra Kotuliaková.

Stredoškoláčky vo veku 15 – 19 rokov sa môžu na Girl’s Day prihlasovať prostredníctvom registračného portálu na webovej stránke www.girlsday.sk, kde sa môžu registrovať na jeden z dostupných programov do 1. októbra. Môžu si napríklad vyskúšať, ako sa dizajnuje aplikácia, tvorí chatbot, webstránka alebo to, ako sa zabezpečujú súkromné dáta. Program Girl’s Day sa líši v každej organizácii, v priemere trvá 3 – 4 hodiny.

„Každý rok v rámci Girl’s Day objavíme nové talenty. Mnohé dievčatá po vlastnej skúsenosti s informatikou v praxi počas Girl’s Day začnú po prvýkrát uvažovať o tomto smere ako možnej kariére. Dokazujú to aj mnohé pozitívne spätné väzby, ktoré každý rok dostávame,“ komentuje podujatie jeho projektová manažérka Zuzana Okálová.

OZ Aj Ty v IT vzniklo v roku 2012 s cieľom zvýšiť počet študentiek IT na vysokých školách. V súčasnosti sa venuje vzdelávaniu dievčat od 8 rokov až po dospelé ženy, ako aj vzdelávaniu učiteľov, budovaniu komunity i búraniu rodových stereotypov v IT. Pretože technológie sú budúcnosť a ženy by mali byť jej súčasťou. V roku 2020 bolo Aj Ty v IT nominované na cenu UNESCO Prize for Girls´ and Women´s Education.

(TL)
Zdroj: Tlačová správa Aj Ty v IT

 

Súvisiace:

Hore
Vedecká cukráreň 10/2020
Veda v CENTRE 10/2020
sutaz FB TVT 2020
Noc výskumníkov 2020
Veda v CENTRE / Vedecká kaviareň 9/2020
Quark_10/2020
TVT2020 prihlasovanie
Agrofilm
Aurelium - centrum vedy
Quark 25 rokov
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Slzy dokážu detegovať prítomnosť rôznych ochorení, dokonca každá slza je svojou štruktúrou jedinečná
Zistite viac