Som ženou v IT: Mária Tvarožková Pohronská


Som ženou v IT: Mária Tvarožková Pohronská

K štúdiu informatiky som sa dostala po dlhom uvažovaní, na ktorú školu podám prihlášku? Taká prihláška nie je lacná záležitosť. Rozhodovala som sa medzi prírodovednými odbormi, psychológiou, pohrávala som sa s dizajnom a farmáciou. Potom mi blyslo, že som technický typ. Ale prekvapenie ešte len prišlo. Popri štúdiu na FIIT STU sa mi postupne začali otvárať oči, čo všetko sa za pojmom informatika skrýva a aké nekonečné sú možnosti sebarealizácie.

Môžete sa „umelecky vyžiť" pri tvorbe grafiky alebo používateľského rozhrania, aby bolo prívetivé. Môžete sa „vyrozprávať" pri komunikácii s klientmi. A samozrejme, môžete pracovať s množstvom profesionálov (z lekárskeho prostredia, pri tvorbe aplikácií pre geografov, učiteľov, meteorológov a iné). Človek sa veľa dozvie a nikdy to nie je nuda. A či vás práca bude napĺňať? Verte, že je to obrovská radosť, keď vidíte, ako vami navrhnuté riešenie pomohlo stovkám ľudí.

 

Cieľom Aj Ty v IT je zvýšiť počet žien v IT oblasti. Pracujeme s dievčatami na stredných školách a cez workshopy, stretnutia, diskusie ich motivujeme k výberu IT smeru štúdia. Po troch rokoch aktivít sa Aj Ty v IT podarilo zvýšiť počet študentiek na IT fakultách v Bratislave a v Žiline z 3 na 10 %. Informujeme, kontaktujeme a vzdelávame všetkých, ktorí chcú na sebe pracovať. Spolupracujeme so spoločnosťami, ktoré podporujú ženy, pracujúce na IT pozíciách. Spolupracujeme so ženami ako Mária Tvarožková Pohronská, ktorá podporuje Aj Ty v IT.

 

Autor: Aj ty v IT

Ilustračná foto: www.pixabay.com

Uverejnila: ZVČ

Súvisiace:

Hore
Quark_2020
TVT2020 prihlasovanie
Veda v CENTRE / Vedecká kaviareň 7/2020
TVT2020 súťaže
Vedec roka SR
Vedecká cukráreň video
VC 6/2020 železany
Veda v CENTRE máj
Vedecká cukráreň 5/2020
Aurelium - centrum vedy
Vírusy, vakcíny, imunita
Quark 25 rokov
kúpa časopisov jún 2016
TAG Slovenská veda
banner záhrady
Publikácie Veda v CENTRE
Zaujímavosti vo vede
Srdce netopiera urobí pri najvyššom výkone až 800 úderov za minútu.