Skráťte si čakanie na Týždeň vedy a techniky a hrajte o skvelé ceny

06. sep. 2020 • Iný

Skráťte si čakanie na Týždeň vedy a techniky a hrajte o skvelé ceny

Do začiatku sedemnásteho ročníka celoslovenského podujatia Týždeň vedy a techniky na Slovensku zostáva 9 týždňov. Na každý z nich sme pre vás na našej facebookovej stránke pripravili zaujímavé otázky a hlavolamy.

Súťažné úlohy budeme na našej FB stránke zverejňovať vždy v pondelok ráno. Odpovede píšte do komentárov pod príspevky.  Do záverečného žrebovania budú zaradení len tí súťažiaci, ktorí odpovedia správne aspoň na 3 z 9 príspevkov. 

Vyhodnotenie a mená výhercov oznámime v pondelok 9. novembra, v prvý deň Týždňa vedy a techniky SR 2020, a odmeníme ich dvoma vstupenkami do Zážitkového centra vedy Aurelium a knihami v hodnote 50 eur.

Týždeň vedy a techniky na Slovensku každoročne organizuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti.

Cieľom tejto akcie, počas ktorej sa na Slovensku koná množstvo zaujímavých vedeckých prednášok a podujatí, je zlepšiť vnímanie vedy a techniky v povedomí celej spoločnosti, popularizovať a prezentovať ich, vzbudiť záujem mladých ľudí o štúdium vedeckých a technických disciplín, informovať verejnosť o poznatkoch vedy a techniky i o nutnosti podporovať vedu a techniku, ktoré sú základom hospodárskeho a spoločenského pokroku a pomáhajú riešiť globálne problémy a výzvy.

(TL)

Súvisiace:

Hore
Veda v CENTRE / Vedecká kaviareň 9/2020
TVT2020 prihlasovanie
sutaz FB TVT 2020
Agrofilm
Quark_9/2020
TVT2020 súťaže
Veda v CENTRE máj
Vedecká cukráreň 5/2020
Aurelium - centrum vedy
Vírusy, vakcíny, imunita
Quark 25 rokov
TAG Slovenská veda
kúpa časopisov jún 2016
banner záhrady
Publikácie Veda v CENTRE
Zaujímavosti vo vede
Česká kráľovná Konštancia Uhorská nechala pred r. 1240 postaviť hrad známy pod menom Červený Kameň.
Zistite viac