Sekcia Industry 4Science na AFO 2015

18. apr. 2015 • Iný

Sekcia Industry 4Science na AFO 2015

Festival Academia Film Olomouc ponúka jedinečnú príležitosť na stretnutie profesionálov z oblasti filmového televízneho priemyslu s popularizátormi vedy z rady popredných výskumníkov a akademických pracovníkov.

Divácky obľúbený festival AFO, odohrávajúci sa na pozadí barokových kulís jedného z najkrajších miest Európy, Industry 4Scienceje dokonalým miestom nielen pre nadväzovanie nových kontaktov, ale tiež utužovanie tých starých. Mimo panelov, prezentácií, workshopov a besied boli organizované tiež networkingové eventy. Organizátori kládli dôraz na kvalitnú organizáciu, atmosféru, na prirodzenosť, aby vytvorili dokonalé prostredie na stretávanie sa.

Ich ambíciou bolo prepájať svety audiovizuálneho priemyslu a vedy. Chceli stimulovať prostredie pre vznik nových populárno-vedeckých projektov.

V rámci Industry 4Scienceodborného programu Industry 4Science sa festival AFO dlhodobo venuje reflexii aktuálnych trendov v oblasti komunikácie vedy. Kľúčovým bodom programu bol blok Popularizácia vedy prostredníctvom nových médií, ktorého sa v minulých rokoch zúčastnili zakladateľka facebookovej stránky I Fucking Love Science Elise Andrew, Derek Muller prevádzkujúci na YouTube popularizačný kanál Veritasium alebo autorky podcastov Pamela Gay a Rebecca Watson.

Popularizátori a profesionáli z radov televíznych a filmových producentov tu pravideĺne vystupujú aj v rámci panelu Jak komunikovat vědu. V rokoch 2012 a 2013 tu vystúpili napríklad hlavný dramaturg BBC Horizon Aidan Laverty, biologička a moderátorka kanadskej CBS Jennifer Gardy, austrálska producentka Sonya Pemberton, producent a lektor Malcolm Love či špecialisti v oblasti vedeckej komunikácie Jack Lewis, Karl Byrne a Andrew Steele.

4Science sa zameriava tiež na oblasť audiovizuálneho priemyslu. Vedľa prednášok renomovaných filmových a televíznych producentov sa koná tiež workshop Camp 4Science, v rámci ktorého zdokonaľujú stredoeurópski filmári pod dohľadom skúsených tútorov svoje rozpracované projekty populárno-vedeckých filmov. Ako lektori sa v minulých rokoch zúčastnili Camp 4Science napríklad Christine Reisen, Sonya Pemberton, Laura Longobardi, Gregor Streiber a Florian Thalhofer.

Zdroj: AFO; Industry 4Science

Foto: AFO.cz; Industry 4Science

Spracovala: Mária Izakovičová

Uverejnila: ZČ

Súvisiace:

Hore
Quark_9/2020
sutaz FB TVT 2020
TVT2020 prihlasovanie
Veda v CENTRE / Vedecká kaviareň 7/2020
Agrofilm
TVT2020 súťaže
Vedec roka SR
Vedecká cukráreň video
VC 6/2020 železany
Veda v CENTRE máj
Vedecká cukráreň 5/2020
Aurelium - centrum vedy
Vírusy, vakcíny, imunita
Quark 25 rokov
kúpa časopisov jún 2016
TAG Slovenská veda
banner záhrady
Publikácie Veda v CENTRE
Zaujímavosti vo vede
Žihľava zlepšuje základnú látkovú výmenu.
Zistite viac