Projekt Vystri sa! pomáha diagnostikovať problém pohybového aparátu


Projekt Vystri sa! pomáha diagnostikovať problém pohybového aparátu

Fyzioterapeuticky orientovaná aplikácia, ktorá má pomôcť zrýchliť celý proces diagnostiky a vďaka mnohým funkciám, ako je meranie dĺžok, vzdialeností a uhlov, umožní získať lepší prehľad o zdraví človeka. Také niečo vytvorili Patrik Konrády  a Ján Široký v rámci svojho projektu Vystri sa!. Patrí medzi desať najúspešnejších projektov, ktoré počas 5. kola súťaže „Máš nápad? Prezentuj svoj startup!“ vybrala Technická univerzita v Košiciach do pred-inkubačného pobytu vo svojom Startup centre.

Projekt Vystri sa! sa skladá z dvoch častí. Jednou je aplikácia a druhou webová stránka. Jej tvorcovia chcú aplikáciou ľuďom diagnostikovať svoj problém pohybového aparátu. Webová stránka má slúžiť na vyhľadanie odborníka vo svojom okolí. „Som študentom fyzioterapie a denne sa stretávam s bolesťou v praxi. Spolu so spoluautorom myšlienky, Jánom Širokým, ktorý ku mne pravidelne chodieva na masáže, sme rozoberali tému ako inovatívne pomôcť ľuďom  s  problémami, ktoré ich trápia,“ hovorí Patrik Konrády. Medzi tie radí napríklad zlý stereotyp chôdze alebo zlý postoj pri práci.

Vystri sa!Tím zatiaľ tvoria dvaja ľudia, no hľadajú k sebe ďalších šikovných ľudí.  Patrik Konrády vysvetľuje, že jeho cieľom je urobiť celú aplikáciu čo najjednoduchšie, aby bola dostupná pre bežných ľudí.  Vďaka sprievodným videám chce uľahčiť prácu s aplikáciou. Popisuje, ako funguje princíp diagnostiky: Vybodujete si body na tele, potom si odfotíte postúru tela a cez aplikáciu zistíte anomálie v postoji. Následne si budete môcť nájsť odbornú pomoc vo svojej blízkosti.

Aké má autor projektu očakávania? „Každý, kto ma pozná vie, že som veľký optimista. Ak by sa nám podarilo pomôcť rodičom s deťmi v predškolskom veku a zabrániť skolióze, plochým nohám atď., budem veľmi rád. Mojim cieľom je, aby aplikáciu používali ľudia, ktorí pracujú ako učitelia, tréneri, fyzioterapeuti, maséri, doktori, ale aj obyčajní ľudia,“ uvádza  Patrik Konrády s tým, že stále je čo vylepšovať. „Budem otvorený každému nápadu.“

Aplikácia Vystri sa! je vhodná pre „múdre“ zariadenia ako sú mobily, tablety a počítače. Vystri sa! si jednoducho stiahnete do Vášho telefónu či tabletu a môžete začať testovať. Jej veľkým benefitom je jednoduchá a prehľadná grafika. Cieľom tvorcov je dať podnikateľom (fyzioterapeutom, športovým lekárom, trénerom, učiteľom, aj obyčajným ľudom) nástroj, ktorý im uľahčí nielen každodenný život, ale dá im aj spätnú väzbu o ich aktivitách ohľadom zdravia ich zverencov. Vďaka tomu majú mať možnosť lepšie a efektívnejšie pripravovať cvičebné jednotky, cieliť rast svalstva, riadiť procesy, a teda zlepšovať celé držanie tela a zdravotný stav.

 

Informácie poskytol: Patrik Konrády, tvorca aplikácie Vystri sa!

Spracovala: Slávka Habrmanová, NCP VaT pri CVTI SR

Uverejnila: ZVČ

 

Súťaž „Máš nápad? Prezentuj svoj startup!“ vyhlasuje dvakrát ročne rektor Technickej univerzity v Košiciach prof. Ing. Stanislav Kmeť, CSc. Organizátorom je Univerzitné centrum inovácií, transferu technológií a ochrany duševného vlastníctva (UCITT). Hlavnými partnermi súťaže sú Slovak Business Agency (SBA) a Saab AB.

Koncom apríla sa v zasadacej miestnosti rektorátu Technickej univerzity v Košiciach konalo finále 5. kola súťaže. Súťažiace start-upy mali možnosť získať vstupenku do Startup centra TUKE, súčasťou ktorej je 6 mesačný akceleračný program na podporu rozvoja inovatívnych myšlienok. Do záverečného kola súťaže postúpilo 14 inovatívnych nápadov. Svoje podnikateľské zámery, doterajšie úspechy, ako aj plány do budúcnosti predstavili start-upy, ktoré od októbra 2016 pôsobili v Startup centre TUKE.

Súvisiace:

Hore
Noc výskumníkov 2019
kúpa časopisov jún 2016
Atmosféra počas TVT 2018
TVT 2019
Publikácie Veda v CENTRE
výtvarná súťaž TVT 2019
Aurelium - centrum vedy
Vedec roka 2018
QUARK
Prechod VK na VND - leto
fotografická súťaž TVT 2019
TVT 2018 články
TAG Centrum vedy
TAG Mládež
TAG QUARK
TAG Ženy vo vede
TAG Spektrum vedy
TAG Slovenská veda
TAG História
TAG Rozhovor
TAG Publikácia
TAG Zaujímavosti vo vede
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Biofilm je vlastne spoločenstvo baktérií, ktoré medzi sebou komunikujú.
Zistite viac