Prečo potrebujeme jednotný digitálny trh


Prečo potrebujeme jednotný digitálny trh

Jednotný trh EÚ dáva európskym občanom a podnikom dôležité slobody a práva – cestovať, obchodovať a fungovať v celej Únii. Tieto slobody zas prinášajú rýchlo rastúce inovácie s tým najširším záberom, vďaka čomu majú občania veľkú možnosť výberu a mnoho príležitostí.

Či už plánujete dovolenku, nakupujete, študujete, sledujete film alebo predkladáte ponuku na verejnú zákazku, pravdepodobne pritom využívate online nástroje. Čoraz viac výrobkov a služieb je k dispozícii buď online, alebo v digitálnej podobe. Napriek všetkým prekážkam, ktoré sa Európska únia už dlhé roky usiluje odstrániť, užívatelia sa v Európe naďalej stretávajú s rôznymi problémami. Mnoho ľudí sa nedostane k širokej palete tovarov a služieb online či k mnohým príležitostiam, ktoré ponúka internet. Znamená to, že niektoré internetové spoločnosti a startupy majú obmedzené možnosti a nemôžu podnikať v takej miere, v akej by chceli, v dôsledku čoho mnohé podniky nemôžu profitovať z vysokokvalitných digitálnych služieb. Práve v tom spočíva význam jednotného digitálneho trhu v Európe: bol vytvorený s cieľom zabezpečiť rovnaký prístup k výrobkom a službám, vytvárať vhodné prostredie pre dynamické a bezpečné online inovačné ekosystémy v Európe a s cieľom zaistiť, aby mohol každý európsky občan, podnik a verejná správa dôverovať online službám a využívať prínosy digitálnej revolúcie.

Prečo potrebujeme jednotný digitálny trh

Odborníci upozorňujú, že ani absolventi stredných škôl nie sú dostatočne pripravení na prax a je nevyhnutné zmeniť spôsob výučby informatiky na školách. Čo je digitálny trh a čo robí EÚ vám prináša najnovšia brožúrka Európskej komisie s názvom EÚ a jednotný digitálny trh.

Je to najnovšie vydanie tejto brožúrky. Stiahnuť si ju môžete na stránke EÚ Bookshop.

 

Spracovala a uverejnila: Mária Izakovičová, NCP VaT pri CVTI SR

 

Hore
fotografická súťaž TVT 2019
Noc výskumníkov 2019
kúpa časopisov jún 2016
Atmosféra počas TVT 2018
TVT 2019
Publikácie Veda v CENTRE
výtvarná súťaž TVT 2019
Aurelium - centrum vedy
Vedec roka 2018
QUARK
Prechod VK na VND - jeseň
TVT 2018 články
TAG Centrum vedy
TAG Mládež
TAG QUARK
TAG Ženy vo vede
TAG Spektrum vedy
TAG Slovenská veda
TAG História
TAG Rozhovor
TAG Publikácia
TAG Zaujímavosti vo vede
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Alojs Alzheimer urobil zásadné objavy v štúdiu demencie vďaka mikroskopickej analýze.
Zistite viac