CVTI SR, Prednáška / Bratislava

Deepfake – Ako odlíšiť ilúziu a realitu?

Kde a kedy sa prednáška uskutoční

Vo štvrtok 25. júla o 17.00 hod. v CVTI SR na Lamačskej ceste 8A v Bratislave.

Téma

Pozývame vás na letný špeciál vedeckej kaviarne, kde sa budeme venovať fascinujúcemu a zároveň mimoriadne kontroverznému fenoménu súčasnosti – deepfake. Umelá inteligencia nám prináša rôzne možnosti využitia, dnes už dostupné širokej verejnosti. Jednou z nich je aj generovanie videí a obrázkov. Aké technológie a nástroje sú potrebné na vytváranie deepfake obsahu? Vieme rozoznávať pravdivý obsah a odhaliť ilúziu? Aké etické otázky prináša jej používanie? Odpovede nielen na tieto otázky sa dozvieme vo Vede v CENTRE.

Prednáška sa bude zároveň streamovať a záznam z nej bude neskôr dostupný na YouTube CVTI SR. Ak vás táto téma zaujala, otázky k nej posielajte do 24. júla 2024 na e-mail ncpvat@cvtisr.sk. Vstup na podujatie je voľný.

Prednášajúci

Doc. Ing. Michal Gregor, PhD., pôsobí v Kempelenovom inštitúte inteligentných technológií. Má skúsenosti v oblasti umelej inteligencie a strojového učenia, s hlavným zameraním na umelé neurónové siete a hlboké učenie. V roku 2019 založil Laboratórium umelej inteligencie na Žilinskej univerzite.

Mgr. Maroš Žofčin je slovenský redaktor a novinár, ktorý píše pre portál Živé.sk. Zaoberá sa najmä novinkami v oblasti informačných technológií, digitálnych trendov a umelou inteligenciou. Je tiež hostiteľom podcastu SHARE, kde diskutuje o rôznych technologických témach, vrátane deepfake technológií a ich vplyvu na spoločnosť.

Viac info

Všetky informácie o podujatí nájdete na portáli VND v sekcii Veda v CENTRE a vo Facebook udalosti.