29
Jún

súťaž|Fotografie s príbehom 2020

Začiatok
29. jún. 2020 00.00 hod.
Koniec
17. nov. 2020 23.59 hod.
Miesto
celé Slovensko
Mesto
celé Slovensko, Slovenská republika, SR
Vedný odbor
Typ podujatia
Súťaž
Cieľová skupina
mládež
Organizátor
Slovenská akadémia vied, Bratislava
Popis

Vážení pedagógovia základných a stredných škôl,​

 

dovoľujeme si Vás osloviť s aktualizáciou našej súťaže pre vašich žiakov. Zmenená situácia v dôsledku opatrení v súvislosti s korona krízou možno ponúkla príležitosť intenzívnejšej komunikácie v rodinách spojenú s listovaním v rodinných albumoch, zdieľaním fotografií v rodinných či príbuzenských online skupinách, ako aj rozhovoroch o udalostiach, ktoré sú na fotografiách zachytené.

 

V rámci nášho výskumného projektu s názvom Súčasné obrazy socializmu (podporuje ho Agentúra pre vedu a vývoj  -  APVV) sme pre žiakov a študentov (od ročníkov druhého stupňa základných škôl až po maturantov) vyhlásili súťaž pod názvom Fotografie s príbehom. Úlohou účastníkov súťaže je preskúmať rodinné fotoalbumy a vybrať fotografiu z obdobia socializmu, ktorá zachytáva zaujímavú situáciu, resp. viaže sa k nej určitý príbeh, ktorý sa v rodine rozpráva.

 

Sken fotografie spolu s krátkym príbehom o dianí na nej môžu žiaci a študenti zasielať do 17. 11. 2020 na emailovú adresu: fotografiespribehom@savba.sk.

 

Okrem fotografie je potrebné poslať aj skeny vyplnených a podpísaných tlačív, ktoré sú k dispozícii na stiahnutie. Ide
o doklady potrebné na archiváciu fotografie v zbierkach Ústavu etnológie a sociálnej antropológie SAV a povolenie na jej zverejnenie, či už na našej web stránke projektu Súčasné obrazy socializmu, alebo v publikáciách a textoch, ktoré budú tvoriť výstupy projektu.

 

Vybraté súťažné fotografie aj s príbehmi budú zverejenené na stránke nášho projektu. Zároveň členovia výskumného tímu vyberú 3 fotografie s najzaujímavejším príbehom. Študentov na prvých troch miestach odmeníme knižnými poukážkami v hodnote 75, 50 a 25 eur.

 

Stránka podujatia

Súvisiace:

Hore
Veda v CENTRE / Vedecká kaviareň 9/2020
sutaz FB TVT 2020
Agrofilm
TVT2020 prihlasovanie
Quark_9/2020
TVT2020 súťaže
Veda v CENTRE máj
Vedecká cukráreň 5/2020
Aurelium - centrum vedy
Vírusy, vakcíny, imunita
Quark 25 rokov
kúpa časopisov jún 2016
TAG Slovenská veda
banner záhrady
Publikácie Veda v CENTRE
Zaujímavosti vo vede
Slovensko je členom Európskej únie a od 1. januára 2009 sa aj u nás používa mena euro.
Zistite viac