6
November

prednáška|Veda pri víne 2019-11: Biouhlie v manažmente životného prostredia...

Začiatok
06. nov. 2019 18.00 hod.
Koniec
06. nov. 2019 20.00 hod.
Miesto
Leháro, Františkánska 18, Trnava
Mesto
Trnava, Trnavský kraj, Slovenská republika
Typ podujatia
Prednáška
Cieľová skupina
široká verejnosť
Organizátor
Veda pri víne - Andrej Dobrotka
Popis

Formát Veda pri víne približuje exaktnú vedu nenúteným a voľným spôsobom. Príjmite pozvanie dňa 6.11.2019 (18.00 - 20.00 hod) na tému Biouhlie v manažmente životného prostredia: čierna je nová zelená. 

 


 

"Čierna je nová zelená, skvelý názov. O uhlíku sme sa už rozprávali a teraz sa pozrieme na jeho špecifické využitie v prospech životného prostredia. V nasledujúcom stretnutí bude trocha chémie, enviro a neviem čoho všetkého v podaní Vlada Frištáka z Trnavskej Univerzity. Prídite na trocha chémie! Zašpiníme si ruky od uhlia a pery od vína."

 

Vlado vyštudoval Aplikovanú analytickú a bioanalytickú chémiu na UCM v Trnave (PhD). Potom pôsobil viac ako 2 roky na Austrian Institute of Technology v Tullne na Energy Department ako Junior Scientist. Absolvoval zahraničné vedecko-výskumné pobyty na Universita Autonoma de Madrid v Madride, následne na Agroscope Institute v Zurichu a teraz nedávno sa vrátil zo 4 mesačného pobytu z University of Florida, kde pracoval v Fort Lauderdale Research and Educational centre. V rámci výskumu sa venuje environmentálnej chémii, pyrolýznym technikám, remediácii životného prostredia a stabilizácii pôdneho organického uhlíka.

 

Plagát (jpg 766 kB)

Podujatie na FB

Visc informácií

Súvisiace:

Hore
Veda v CENTRE 12/2020
Quark_01/2021
Aurelium - centrum vedy
Quark 25 rokov
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Jeden z procesov, ktorý sa dá skúmať zo slín, je napríklad oxidačný stres.
Zistite viac