30
September

festival|Agrofilm 2019

Začiatok
30. sep. 2019 10.00 hod.
Koniec
05. okt. 2019 18.00 hod.
Miesto
NPPC - VÚŽV Nitra, Hlohovecká 2, Lužianky
Mesto
Nitra, Nitriansky kraj, Slovenská republika
Typ podujatia
Festival
Cieľová skupina
široká verejnosť
Organizátor
NPPC - VÚŽV Nitra, Hlohovecká 2, Lužianky
Popis

Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum v Nitre (NPPC) v spolupráci s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR pripravuje v tomto roku už 35. ročník Medzinárodného festivalu filmov Agrofilm, ktorý sa bude konať v termíne od 30. 9. 2019 do 5. 10. 2019. Začíname slávnostným otvorením v pondelok v priestoroch NPPC v Lužiankach pri Nitre o 10.00 hodine.


  

Cieľom a poslaním tohto odborného festivalu je informovať, podnecovať a šíriť poznatky vedy, výskumu, vývoja a praxe v oblasti poľnohospodárstva, potravinárstva, výživy obyvateľstva, lesníctva, vodného hospodárstva, ekológie, problematiky vidieka a života jeho obyvateľstva, ochrany a revitalizácie prírodných zdrojov zabezpečujúcich potravinovú dostatočnosť a bezpečnosť i zdravé životné prostredie, kultúrnu krajinu a zvyšovanie kvality života ľudí.  Agrofilm sa postupne vypracoval na vo svete ojedinelé podujatie v danom tematickom zameraní.

 

Na festivale uvidíte 102 filmov z 28 krajín s tematikou poľnohospodárstva, vedy a výskumu v tejto oblasti, ale aj filmy o zdravých potravinách a výžive. Do hlavnej súťaže postúpilo 42 filmov.

 

Medzinárodný filmový festival AGROFILM 2018 sa koná v NPPC - Výskumnom ústave živočíšnej výroby Nitra (NPPC - VÚŽV Nitra). Postupom času sa mení tematická štruktúra festivalu. Okrem stále frekventovanej problematiky podvýživy, hladu a potravinovej dostatočnosti pre všetky oblasti a vrstvy obyvateľstva, zvýrazňuje sa význam bezpečnosti a kvality potravín, neprodukčné funkcie pôdohospodárstva, ako je tvorba a ochrana prírodného a životného prostredia, udržanie osídlenosti vidieka, kvalita života jeho obyvateľov, krajinotvorné aspekty, znižovanie spotreby neobnoviteľných energetických zdrojov vo výrobných procesoch, využitie biomasy (biohospodárstvo).

Filmy budú premietané:

 

Aj tento ročník budú sprievodnými aktivitami festivalu odborné podujatia, prednášky, diskusie, propagácia a ochutnávky kvalitných potravín.
Na Diskusnom fóre bude témou číslo jedna Musia potraviny končiť v koši?.
 
 

Ambasádorom festivalu je opäť naša športová osobnosť Matej Tóth.

 

Rámcový program festivalu 2019

Viac informácií o festivale AGROFILM 2019

Súvisiace:

Hore
FVF 2020
sutaz FB TVT 2020
Noc výskumníkov 2020
Quark_10/2020
TVT2020 prihlasovanie
Vedecká cukráreň 10/2020
Veda v CENTRE / Vedecká kaviareň 9/2020
Agrofilm
Aurelium - centrum vedy
Quark 25 rokov
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Vodík a kyslík, atómy, ktoré spôsobujú koróziu kovov vyhľadávajú slabé miesta na povrchu kovov.
Zistite viac