16
September

registrácia|konferencia|Kvalitatívny prístup a metódy vo vedách o človeku 2020

Začiatok
16. sep. 2019 00.00 hod.
Koniec
31. dec. 2019 23.59 hod.
Miesto
Fakulta sociálnych a ekonomických vied UK, Mlynské luhy 4, Bratislava
Mesto
Bratislava, Bratislavský kraj, Slovenská republika
Vedný odbor
Typ podujatia
Konferencia
Cieľová skupina
odborná verejnosť
Organizátor
Fakulta sociálnych a ekonomických vied UK, Mlynské luhy 4, Bratislava
Spoluorganizátori
Ústav výskumu sociálnej komunikácie Slovenskej akadémie vied v Bratislave
Popis

 XIX. ročník česko-slovenskej konferencie
Kvalitatívny prístup a metódy vo vedách o človeku

 

 „Poznaj sám seba,“ stálo napísané v Delfách. Od veštenia sme síce pokročili smerom k sofistikovanejším metódam poznávania človeka, stále však nie je jasné, nakoľko sa ním riadime. Ak chceme budovať vedecké poznanie ďalej, mali by sme poznať svoje základy a jeho silné a slabé stránky. Tento ročník má ambíciu ponúknuť prierez tým, čo je aktuálne v kvalitatívnom výskume zaujímavé, a súčasne sa vracať k histórii a koreňom.

 

Okrem teoretických a metodologických úvah k tejto téme vítame predovšetkým ústne príspevky a postery venované empirickým kvalitatívnym štúdiám z rôznych oblastí vied (psychológia, sociológia, verejná politika, pedagogika, lekárstvo, antropológia, lingvistika, atď.).
Preferujeme príspevky s vysokou mierou reflektovania metodologického postupu. Konferencia je tradične otvorená aj ľuďom z praxe, radi privítame napríklad kritické prípadové štúdie.

 

Tešíme sa na stretnutie na najbližšom QAK 2020 v Bratislave 27.-28. 1. 2020. Všetky informácie budeme postupne pridávať na stránku konferencie.

 

Registrácia

  • Termín prijímania abstraktov je do 15. novembra 2019. Abstrakty následne prejdú výberom. Organizátori si vyhradzujú právo odmietnuť príspevok, ktorý nespĺňa kritériá kvality alebo nie je v súlade so zameraním konferencie. O prijatí/neprijatí príspevku dostanú účastníci správu pred prvým termínom uzávierky platieb (1. december 2019).
  • Registrácia na konferenciu s povinnosťou platby prebieha prostredníctvom vyplnenia registračného formulára. Pre účastníkov s príspevkom je registrácia nevyhnutná do 13. decembra 2019, v opačnom prípade záväzné zaradenie príspevku do programu konferencie nebude možné.
    Pre účastníkov bez príspevku bude platba možná aj po tomto termíne.

Príspevky je možné prihlasovať ako ústny príspevok alebo poster. Príspevky môžu byť v slovenskom, českom alebo anglickom jazyku.

 

Podujatie na FB

Stránka podujatia

Súvisiace:

Hore
Aurelium - centrum vedy
Quark_2020
Veda v Centre
Quark 25 rokov
kúpa časopisov jún 2016
TAG Slovenská veda
banner záhrady
Publikácie Veda v CENTRE
Zaujímavosti vo vede
Prvoky, motolice, pásomnice či hlístovce – parazity sú všade okolo nás a množia sa rýchlo.
Zistite viac