12
September

výstava|Mesto Robotov

Začiatok
12. sep. 2019
Koniec
10. nov. 2019
Miesto
Avion Shopping Park, Bratislava
Mesto
Bratislava, Bratislavský kraj, Slovenská republika
Typ podujatia
Výstava
Cieľová skupina
mládež
Organizátor
City of robots, SIA
Popis

Mesto robotov obsahuje 72 najnovších robotov, zóny virtuálnej reality a ďalšie najaktuálnejšie technológie z celého sveta. S Mesto robotov; Zdroj: mestorobotov.comkaždým robotom môžete komunikovať, ovládať ho, študovať jeho štruktúru, komunikovať a dokonca s ním aj tancovať.

Ide pravdepodobne o prvý projekt na svete v oblasti robotiky, ktorý je zameraný na návštevníkov všetkých vekových skupín bez špeciálnych odborných vedomostí – najmä deti do 14 rokov. V decembri 2018 bol projekt s veľkým úspechom otvorený v Tallinne, potom vo Vilniuse. Jeho otvorenie sa stalo najobľúbenejšou a najvýznamnejšou udalosťou počas vianočných a jarných prázdnin. Mesto robotov tiež úspešne navštívilo mestá ako Riga, Praha, Petrohrad, Padova, Poznaň, Lodž a mnoho ďalších.

V Meste robotov sa predstavia novinky z najväčších svetových výstav robotiky z Las Vegas, Pekingu a Berlína. Mnohé z nich sú po prvýkrát na Slovensku. Časť vybavenia je špeciálne kvôli výstave naprogramovaná v slovenčine pre lepšie porozumenie a komunikáciu s návštevníkmi.

 

Mesto robotov; Zdroj: https://www.facebook.com/mestorobotov/

 

Viac informácií o výstave, ako aj o vstupnom, nájdete na stránke http://mestorobotov.com/

 

Súvisiace:

Hore
Noc výskumníkov 2020
Quark_11/2020
Aurelium - centrum vedy
Quark 25 rokov
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Kvalitnú DNA možno získať z najrozličnejších biologických stôp.
Zistite viac