15
Máj

prednáška|Prednášky s diskusiou v rámci Európskeho týždňa verejného zdravia 2019

Začiatok
15. máj. 2019 15.00 hod.
Koniec
15. máj. 2019 17.30 hod.
Miesto
Aula Kostlivého LF UPJŠ, Kostlivého 1, Košice
Mesto
Košice, Košický kraj, Nám, Slovenská republika
Vedný odbor
Typ podujatia
Prednáška
Cieľová skupina
široká verejnosť
Organizátor
Ústav sociálnej a behaviorálnej medicíny Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach
Spoluorganizátori
Slovenská asociácia verejného zdravia, Tr. SNP 3, Košice
Popis

V stredu 15. mája 2019 o 15. hodine sa v Aule Kostlivého LF UPJŠ na ulici Kostlivého 1 v Košiciach uskutoční podujatie s názvom „Integrovaná zdravotno-sociálna starostlivosť pre ľudí s chronickými chorobami“ v rámci Európskeho týždňa verejného zdravia, ktorý sa vôbec po prvý krát koná aj v Košiciach.
 
Cieľom podujatia, ktoré organizuje Ústav sociálnej a behaviorálnej medicíny Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach a Slovenská asociácia verejného zdravia je zvýšiť povedomie o nových prístupoch a možnostiach integrovanej zdravotno-sociálnej starostlivosti pre ľudí s chronickými chorobami, ich opatrovateľov a poskytovateľov služieb.

 

Pozvaní odborníci budú odbornú a laickú verejnosť informovať o súčasnom stave a perspektívach integrovanej zdravotno-sociálnej starostlivosti v Európe, na národnej aj regionálnej úrovni. Okrem prednášok budú na príkladoch dobrej praxe predstavené aj inovatívne prístupy v integrovanej starostlivosti o vybrané skupiny ľudí s chronickými chorobami.

 

Pozvánka (pdf 518 kB)

Viac informácií

 

Podujatie v Košiciach je jednou z viac ako 100 aktivít konaných v rámci prvého Európskeho týždňa verejného zdravia v takmer 30 krajinách a ich spoločným cieľom je zvýšenie informovanosti o verejnom zdraví. Iniciátorom prvého Európskeho týždňa verejného zdravia je Európska asociácia verejného zdravia (EUPHA) v spolupráci s Európskou komisiou a s podporou Regionálneho úradu WHO pre Európu.

V priebehu piatich dní organizátori spoločne poukážu na päť aktuálnych výziev súvisiacich s verejným zdravím Európskej populácie: pohybová aktivita, zdravé prostredia, starostlivosť o starostlivosť, udržateľné a zdravé stravovanie, duševné zdravie mladých ľudí. Tieto témy budú prezentované prostredníctvom rôznych aktivít ako sú workshopy, prednášky, webové semináre, súťaže, športové kurzy, online kampane, okrúhle stoly a výstavy, v niekoľkých jazykoch na miestnej, regionálnej, národnej a európskej úrovni.

Hore
Veda v CENTRE / Vedecká kaviareň 9/2020
Agrofilm
TVT2020 prihlasovanie
sutaz FB TVT 2020
Quark_9/2020
TVT2020 súťaže
Veda v CENTRE máj
Vedecká cukráreň 5/2020
Aurelium - centrum vedy
Vírusy, vakcíny, imunita
Quark 25 rokov
kúpa časopisov jún 2016
TAG Slovenská veda
banner záhrady
Publikácie Veda v CENTRE
Zaujímavosti vo vede
Kultúrne dedičstvo zahŕňa zdroje z minulosti v rôznych formách a aspektoch.
Zistite viac