29
Apríl

prezentácia|Európske solárne dni na Slovensku 2019

Začiatok
29. apr. 2019 00.00 hod.
Koniec
18. máj. 2019 23.00 hod.
Miesto
celé Slovensko
Mesto
celé Slovensko, Slovenská republika, SR
Vedný odbor
Typ podujatia
Prezentácia
Cieľová skupina
široká verejnosť
Organizátor
Slovenská organizácia pre obnoviteľné zdroje energie, n.o., Rigeleho 1, Bratislava
Popis

Európske Solárne Dni sú najväčšou osvetovou kampaňou zameranou na využívanie solárnej energie v Európe, ktorá v posledných ročníkoch dokázala osloviť stovky tisíc ľudí vo viac ako 20-tich štátoch.
 
Zaujímate sa o obnoviteľné zdroje energie? Plánujete investovať do solárnych panelov? Chcete sa dozvedieť viac o fotovoltaických systémov? Alebo by ste chceli pozorovať slnko cez astronomický ďalekohľad? Potom navštívte jedno z mnohých podujatí počas “Solárnych dní”.

 

Rôzni oganizátori po celom Slovensku predstavia počas dvoch týždňov “Solárných dní” (29. 4. - 17. 5. 2019) viacero pohľadov na slnečnú energiu. Laici, odborníci či deti môžu počas nich získať zaujímavé informácie a zúčastniť sa vzrušujúcich podujatí. Stačí si vybrať.
 
Dni otvorených dverí v solárnych elektrárňach, exkurzie do firiem vyrábajúcich fotovoltaické panely, diskusie v informačných stánkoch, pozorovania slnečnej aktivity, ukážky solárnych zariadení alebo tvorivé dielne na tému slnko. “Solárne dni” ponúkajú pestrú škálu podujatí pre všetkých!

 

Tento rok sa do kampane zapojilo 40 organizátorov, medzi ktorými nechýbajú materské a základné školy, neziskové organizácie, podnikatelia a už tradične aj hvezdárne. Slovenská inovačná a energetická agentúra, ktorá dlhodobo poskytuje bezplatné energetické poradenstvo o využívaní obnoviteľných zdrojov energie, organizuje v rámci 9. ročníka v dňoch 2. a 9. mája 2019 špeciálne solárne workshopy v poradenských centrách ŽIŤ ENERGIOU v Bratislave, Banskej Bystrici, Trenčíne a v Košiciach. Vďaka podpore ZSE bude aj tento rok prebiehať podujatie „Slnko v meste“ dňa 15. mája, na námestí nákupného centra Eurovea v Bratislave.

 
Povedzte o tom aj ostatným. Obnoviteľný zdroj efektívnej a doma vyprodukovanej energie – slnko svieti pre všetkých a zadarmo. Preto informujte svojich blízkych, kolegov, spolužiakov o podujatiach organizovaných v rámci “Solárnych dní”.

Plánujete sa už dlhšiu dobu zastaviť a informovať u profesionálov venujúcim sa solárnym systémom?
Kontaktujte nás – prípadne im rovno povedzte o “Solárnych dňoch”.
 
Stránka podujatia

Prílohy
Hore
Vedec roka 2018
QUARK
Prechod VK na VND - leto
fotografická súťaž TVT 2019
Noc výskumníkov 2019
kúpa časopisov jún 2016
Atmosféra počas TVT 2018
TVT 2019
Publikácie Veda v CENTRE
výtvarná súťaž TVT 2019
Aurelium - centrum vedy
TVT 2018 články
TAG Publikácia
TAG Zaujímavosti vo vede
TAG Centrum vedy
TAG Mládež
TAG QUARK
TAG Ženy vo vede
TAG Spektrum vedy
TAG Slovenská veda
TAG História
TAG Rozhovor
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Prvé písomné záznamy o importe kakaa do Európy boli koncom 16. storočia do Sevilly v Španielsku.
Zistite viac