1
Marec

registrácia|súťaž|Medzinárodná olympiáda mladých vedcov 2019 (prihlásenie učiteľa)

Začiatok
01. mar. 2019 00.00 hod.
Koniec
31. mar. 2019 23.59 hod.
Miesto
celé Slovensko
Mesto
celé Slovensko, Slovenská republika, SR
Vedný odbor
Typ podujatia
Súťaž
Cieľová skupina
mládež
Organizátor
FMFI UK, Mlynská dolina, Bratislava
Spoluorganizátori
Slovenská akadémia vied
Popis

Olympiáda Mladých Vedcov (IJSO - International Junior Science Olympiad) je vedomostná súťaž z fyziky, chémie a biológie, ktorá je určená pre žiakov s vekom do 16 rokov (na Slovensku najmä pre žiakov základných škôl a osemročných gymnázií).
 
Súťaž je unikátna tým, že každý súťažici musí preukázať vedomosti zo všetkých troch oblastí. Odmenou za poctivú a náročnú prípravu je možnosť reprezentovať Slovensko na medzinárodnom kole súťaže, ktoré sa tradične koná v decembri. Tento rok sa uskutoční 3. - 12. 12. 2019 v Katare. Okrem individuálnych častí súťaže (testy a riešenie úloh) súťažia na IJSO aj trojčlenné družstvá o najlepšie zvládnutý experiment pokrývajúci fyziku, chémiu a biológiu.
 
Minulý rok sa medzinárodné kolo IJSO konalo 2. - 11. 12. 2018 v africkej Botswane. Naši reprezentanti si priniesli tri bronzové medaily. Výsledky - pdf 79 kB. Trúfnete si na žiakov z Taipei Čína, Indie, Vietnamu, Thajska, Hongkongu či Indonézie?
IJSO už hostili: Botswana, Holandsko, Bali, Južná Kórea, Argentína, India, Irán, Slovensko, Južná Afrika, Nigéria, ...
 
Aj tento rok hľadáme mladé mozgy dychtivé po vedomostiach z prírodných vied. Súťažiaci sa na CK IJSO kvalifikujú ziskom dostatočného počtu kvalifikačných bodov, ktoré sa v tomto ročníku dajú získať dvoma spôsobmi:

  • Na základe svojich doterajších úspechov v súťažiach vo fyzike, chémii a biológii, ktoré uvedú do prihlasovacieho formulára do 30. 4. 2019.
  • Vyriešením školského experimentu a následným zaslaním riešení do 30. 4. 2019. Do riešenia experimentu sa najskôr musí prihlásiť učiteľ cez formulár pre školský experiment do 31. 3. 2019. Takto prihláseným záujemcom následne zdarma pošleme inštrukcie a materiál pre experiment.

Získať kvalifikačné body je možné oboma spôsobmi. Pravidlá udeľovania kvalifikačných bodov pre kvalifikáciu do CK IJSO nájdete v časti Pravidlá súťaže. Prihlasovanie je otvorené do 30. 4. 2019.

Podrobnejšie pokyny nájdete v časti kvalifikácia a v pravidlách.

 

Prihlásenie učiteľov súťažiacich na ŠK IJSO 2019

Súťažné otázky a riešenia z predchádzajúcich finále

Stránka podujatia - Slovensko

Stránka podujatia - Zem

Súvisiace:

Hore
Noc výskumníkov 2020
Quark_11/2020
Aurelium - centrum vedy
Quark 25 rokov
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Batátový škrob má vyhovujúce vlastnosti a bez ďalšej modifikácie sa dá aplikovať do istých výrobkov.
Zistite viac