28
Marec

výzva|Staňte sa Ambasádorom tmavej oblohy (2019)

Začiatok
28. mar. 2019 00.00 hod.
Koniec
31. aug. 2019 00.00 hod.
Miesto
celé Slovensko
Mesto
celé Slovensko, Slovenská republika, SR
Typ podujatia
Prezentácia
Cieľová skupina
široká verejnosť
Organizátor
Medzinárodná astronomická únia
Popis

Cieľom projektu Tmavé nebo pre všetkých je najmä zvýšenie povedomia o dôležitosti prirodzenej nočnej tmy a negatívnych dôsledkoch svetelného znečistenia. Medzinárodná astronomická únia (IAU) teraz otvorila výzvu pre všetkých, ktorí by sa chceli stať jedným z Ambasádorov tmavej oblohy.

Cieľom programu “IAU100 Ambasádor tmavej oblohy” je vybudovať sieť záujemcov, ktorí sa budú angažovanosť v oblasti ochrany pred svetelným znečistením.

 

Ambasádori by mali pomáhať organizovať podujatia, rozširovať informácie o aktivitách spojených so svetelným znečistením a motivovať širokú verejnosť zapojiť sa do ochrany prirodzenej nočnej oblohy ako dôležitého prírodného dedičstva. V rámci projektu by sa mala rozvíjať spolupráca medzi jednotlivcami a organizáciami venujúcimi sa tejto problematike po celom svete. Ambasádorom tmavej oblohy sa môže stať organizácia či jednotlivec, ktorý zorganizoval aspoň jednu aktivitu súvisiacu so svetelným znečistením. Na základe predchádzajúcich skúseností mu bude priradená príslušná úroveň (strieborná, zlatá, platinová). Viac informácií a registračný formulár je možné nájsť na stránke projektu.

 

Viac informácií

Súvisiace:

Hore
Aurelium - centrum vedy
Publikácie Veda v CENTRE
kúpa časopisov jún 2016
Quark_2019
Bratislavská vedecká cukráreň
TAG Slovenská veda
banner záhrady
Extrapolácie 2019
Zaujímavosti vo vede
Hlavným hýbateľom výskumu kvarkovo-gluónovej plazmy je experiment.
Zistite viac