19
Jún

výzva|Zapojte sa do projektu Štandardizácia neuropsychologickej batérie NEUROPSY (2018)

Začiatok
19. jún. 2018 00.00 hod.
Koniec
30. apr. 2019 23.00 hod.
Miesto
Katedra psychológie, Filozofická fakulta, Univerzita Komenského, Gondova 2, Bratislava
Mesto
Bratislava, Bratislavský kraj, Slovenská republika
Vedný odbor
Typ podujatia
Súťaž
Cieľová skupina
široká verejnosť
Organizátor
Katedra psychológie, Filozofická fakulta, Univerzita Komenského, Gondova 2, Bratislava
Popis

Výskumný projekt Štandardizácia neuropsychologickej batérie NEUROPSY má za cieľ posúdiť psychické funkcie ako pamäť, pozornosť, rýchlosť reakcií a podobne, ktoré sa podieľajú na poznávaní a súvisia s bežným fungovaním v rôznych životných situáciách. Na ich hodnotenie sa používajú tzv. neuropsychologické testy. Ide o špeciálne navrhnuté úlohy a jasne definované postupy, ktoré sú testované na jednotlivých osobách spolupracujúcich s administrátorom.

 

Dovoľujeme si Vám ponúknuť spoluprácu na výskumnom projekte, ktorý zisťuje, aký výkon v oblasti poznávacích funkcií mozgu podávajú ľudia na Slovensku. Jadrom nášho výskumu je do roku 2019 zrealizovať približne 600 neuropsychologických testovaní osôb. 

 

Neuropsychologické testovanie spočíva vo vyplňovaní dotazníkov a zodpovedaní rôznych otázok a úloh, ako sú niečo si zapamätať, prekresliť, splniť nejakú inštrukciu a podobne. Cieľom testovania je zistenie výkonu v oblasti poznávacích funkcií mozgu, akými sú pozornosť, pamäť, myslenie, reč a iné. Testovanie trvá približne dve a pol hodiny, preto si vyžaduje, aby ste sa ho zúčastnili po dostatočnom spánku a oddychu. Počas výskumu nebudú odoberané žiadne biologické materiály ako krv a podobne.

 

Pre neuropsychologické testovanie do výskumu je potrebné sa vopred objednať v čase od 08:00 do 14:00 na telefónnom čísle 0911 50 34 36, ktoré zároveň slúži ako informačná linka nášho projektu.

 

Prínosom projektu je vytvorenie overených spôsobov hodnotenia poznávacích funkcií nášho mozgu. Vaša účasť tak prispeje k rozvoju vedy a poznatkov na Slovensku. Uvedomujeme si náročnosť neuropsychologického testovania a o to viac si ceníme, ak sa rozhodnete zapojiť do nášho výskumu.

 

Za účasť vo výskume je pripravená odmena (nefinančná) v hodnote 20€ a sprostredkovanie informácie o výsledkoch testovania.

 

WEB stránka projektu

 

Súvisiace:

Hore
Noc výskumníkov 2020
Quark_11/2020
Aurelium - centrum vedy
Quark 25 rokov
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Geoekológia je geograficky zameraná krajinná ekológia.
Zistite viac