9
Máj

prezentácia|Deň Európy 2018 Bratislava

Začiatok
09. máj. 2018 09.00 hod.
Koniec
09. máj. 2018 22.00 hod.
Miesto
Hlavné námestie, Bratislava
Mesto
Bratislava, Bratislavský kraj, Slovenská republika
Vedný odbor
Typ podujatia
Prezentácia
Cieľová skupina
široká verejnosť
Organizátor
Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku
Spoluorganizátori
Európsky parlament - Informačná kancelária na Slovensku
Popis

Deň Európy je oslavou mieru a jednoty v Európe. V tento deň si pripomíname výročie historickej Schumanovej deklarácie. Robert Schuman, francúzsky minister zahraničných vecí, vo svojom prejave prednesenom v Paríži v roku 1950 navrhol novú podobu politickej spolupráce v Európe, ktorá by zabránila vojnám medzi európskymi národmi. Jeho víziou bolo vytvorenie európskej inštitúcie, ktorej úlohou by bolo riadenie spoločného trhu s uhlím a oceľou. Zmluva, ktorá viedla k vytvoreniu takéhoto orgánu, bola podpísaná o rok neskôr. Návrh Roberta Schumana sa považuje za začiatok budovania toho, čo je dnes Európskou úniou.

 

Témou tohtoročného Dňa Európy je „Európa v nás“.

V celodennom programe si na svoje prídu všetky vekové kategórie. Pre domácich, ale aj návštevníkov, bude pripravený bohatý program plný zábavy, hudby a interakcie.

Určite ich zaujmú súťaže a hry k téme Európy v nás, interaktívne disciplíny, ale aj hudobné vystúpenia interpretov rôznych štýlov a žánrov. Pripravené sú vedomostné súťaže, v ktorých si návštevníci overia svoje vedomosti o Európskom parlamente a Európskej únii a zabojujú tak o zaujímavé ceny a finálne žrebovanie v tombole.

Svoje zastúpenie bude mať aj Kancelária Európskeho parlamentu a Zastúpenie Európskej komisie so svojimi informačnými stánkami.

 

Počas Dňa Európy na vás nečakajú žiadne oficiality, ale naopak, môžete sa tešiť na deň plný príjemnej atmosféry a zábavného programu pre všetky vekové kategórie.

 
Na Hlavnom námestí v Bratislave sa počas Dňa Európy môžete tešiť na kapely ako Bratislava Hot SerenadersKATARÍNA MÁLIKOVÁ alebo SAYS. Na hlavnom pódiu sa taktiež vystriedajú záujmové skupiny s vystúpeniami v slovenčine i v ďalších európskych jazykoch. A na záver celého dňa vás už tradične čaká prekvapenie v európskom duchu!

 

Viac informácií na FB

Viac informácií (Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku)

Súvisiace:

Hore
Bratislavská vedecká cukráreň
Aurelium - centrum vedy
Quark_2020
Veda v Centre
TAG Slovenská veda
kúpa časopisov jún 2016
banner záhrady
Publikácie Veda v CENTRE
Zaujímavosti vo vede
Vírusy sú veľmi primitívnou formou „života“, s ktorou sa denne stretávame.
Zistite viac