18
Jún

konferencia|ICMEM 2018 Your Science = Our Future

Začiatok
18. jún. 2018
Koniec
22. jún. 2018
Miesto
hotel Atrium, Nový Smokovec, Vysoké Tatry
Mesto
Vysoké Tatry, Prešovský kraj, Slovenská republika
Vedný odbor
Typ podujatia
Konferencia
Cieľová skupina
odborná verejnosť
Organizátor
Fakulta výrobných technológií TUKE so sídlom v Prešove
Popis

Medzinárodná vedecká konferencia ICMEM 2018 (International Conference on Manufacturing Engineering and Materials) organizovaná Fakultou výrobných technológií TUKE so sídlom v Prešove, pod záštitou dekana fakulty Dr. h.  c. prof. Ing. Jozefa Zajaca, CSc., v  spolupráci s Inštitútom Geoniky AV ČR, v. v. i Ostrava – Poruba pod záštitou riaditeľa Ing. Josefa Foldynu, CSc., Strojárskou Fakultou v Slavonskom Brode, Inštitútom materiálového výskumu v Košiciach, Politechniky v Opole, Indický Technologickým Inštitútom v Dhanbade a so Štátnom univerzitou v Loerrachu v Nemecku.

 

Cieľom konferencie je riešiť problémy spojené s rastúcimi environmentálnymi a spoločenskými výzvami s obrovskými ekonomickými dôsledkami. „Je predpoklad, že počas nasledujúcich rokov bude mnoho veľkých spoločností prechádzať zásadnými zmenami vplyvom environmentálnych globálnych výziev. Na dosiahnutie technologického rastu s konceptom ´Nature First´ bude vyžadovať pružný a efektívny presun nových poznatkov do multidisciplinárneho prostredia”, hovoria organizátori konferencie.

 

Motto konferencie 2018: Your Science = Our Future

Konferencia zachytáva rôzne aspekty pokroku v oblasti (ne)konvenčných výrobných technológií, potrebné pre zvýšenie konkurencieschopnosti spoločnosti s ohľadom na udržateľný rozvoj, zachovanie životného prostredia a prírodných zdrojov.

 

STRÁNKA KONFERENCIE

REGISTRÁCIA

Prílohy
Hore
Bratislavská vedecká cukráreň
Aurelium - centrum vedy
Quark_2020
Veda v Centre
TAG Slovenská veda
kúpa časopisov jún 2016
banner záhrady
Publikácie Veda v CENTRE
Zaujímavosti vo vede
Vitamín C zlepšuje kvalitu mikrocirkulácie v celom tele, čím pozitívne ovplyvňuje vnútorné dýchanie.
Zistite viac